SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
  YAZARLARIMIZ
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN - Ahmet Mehmet SALİHLİ - Gumushacikoylu.net

PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

Ahmet Mehmet SALİHLİ


21.05.2013

          Özmenem Öz menem onlar kabuk  öz menem, sen yel de savrulan köz yüreklerde köz menem…

          Önkuzu hey önkuzu  önde gider Önkuzu, anası dursun demiş durmaz gider Önkuzu…

 

         Bu sözleri o zamanın lay lay lom ülkücüleri ve şimdinin mutasyona  uğramış ülkücüleri bilmez. Birisi Süleyman Özmen, diğeri Dursun Önkuzu dur. Bunlar cennet mekan  ülkücü şehitlerdir. Ne için şehadet’e erdiler bu gün sorgulandığında cevabı  verilebilir mi ?

 

          O zamanın  dünya önüne korku duvarı diye sunulan Komunizm tehlikesine karşı göğsü nü siper etmiş inanç ve iman  sembol ü bu insanlar hayatlarının baharında avrupa’yı komunizm tehlikesinden koruyan uç beyliği’nin vatanseverleriydi.

 

          Apocular diye kurulmuş / kurdurulmuş  PKK adını almış kanlı soysuz bir terör örgütü bu memlekette  40 yıl dır can alıp  yürek yakmakta mehmed’ler bu uğur’da şehadet şerbeti içmişler ana baba ocaklarına ateş’ler düşmüştü. Babalarının yokluğunu ömür boyu yüreklerinde taşıyacak şehit emanetleriyle geride kalanların da onlarla birlikte yürekleri yanmıştır.  Edirnekapı şehitliğinde  oğlunun şehit mezarının mermer ine yüz süren analar babalar gördüm, şehit tabutuna sarılan şehit emanetleri gördüm bu tablolara yürek dayanır mı ?

 

          Diğer tarafta bir Kürt olduğunu söyleyen ana bir oğlunu dağda  PKK  hainlerine kaptırmış bir oğlu dağdaki hainlerle ülkesi için  mücadele ederken şehit düşmüş. O yüreklerde yangın yeri olmuş. Bir çoğunu ailesi teslim alıp cem evinden yada camiden uğurla’mış , bu ülkenin çocukları iç ve dış hainlerce düşman edilmiş kandırılmış kendi ülkesine milletine silah çeker hale getirilmiş. Kimin suçu ?

  Boğaza karşı viski’lerini yudumlayanların değil   hep  fakir fukara çocukları o

Soysuzların kahpe senaryolarına kurban edildiler. İstanbulda Etier e, bağdat caddesine, İzmir de Karşıyaka, Güzelyalı  Ankara’da Çankaya  gibi  kodaman semtlerine giden şehit cenaze si  gören oldumu? O zaman bunlara göre hava hoş bayraklarını kapıp Silivri’ye koşabilirler.

 

           Senaryo aynı çevir çevir oyna, bandıra bandıra  ye. Dün ülkenin çocuklarını sağcı, solcu diye birbirine düşman ilan edip ülkeyi kan gölüne çeviren ve elini kolunu bağlayan içerideki  işbirlikçiler ile dışarıdaki efendi’leri ,  Ülke nin zayıf halka haline getirilmiş yerlerinden versiyon değiştirip aynı senaryoları sahneye koymuşlar ülke de Kürt - Türk iç çatışması yaratılmak istenmiş yine ülke kan gölü ve eli kolu bağlı hale gelmiştir. Bu Hainlerin istediği Türkiye böyle pısırık kıytırık kendi içinde debelenen verdikleri kredilerle köleleştirilen bir Türkiye dir. Fazlası istenmez.

          

            Yurtta sulh, Cihanda sulh gibi belki zamanında geçerli anma bugün için  kıytırık bir dış poltika savunma futbolu nu hücum futbolu na tercih edenlerin görüşüdür.

   

           Ama  Reyhanlı’dan bu söylemleri atıp savuran silik politikacılar ülkede yani Yurt ta Barışa da çok üzülmekteler. “Sen önce kendi ülkene bak  ey Recep Tayyip Erdoğan “ diye kükreyen aslan yürekli Kedi, peki madem öyle de Sen önce kendi ülkende iç barışı neden savunmuyorsun ? Gençliğinde yoldaşlarınla Vietnam a,Şili ye Angolaya özgürlük diye mangalda kül bırakmayan sözde solcu’lar Suriye işinize gelmiyor mu ? Neden acaba? Dünya halklarının barışı müslüman ülkeler de önemli değilmi ? Osmanlı izleri sizi çok rahatsız ediyor . Neden acaba ?

 

          Gelelim ülkemize yurtta barış a ; PKK  ülkeyi terk ediyor diye üzülüp ağıtlar yakan, terör bitti diye sızlanan, bir zamanlar dağda ziyeret ettikleri sırtını sıvazladıkları kahraman apo’larına  şimdi kürtleri ucuza sattı diye  küfür eden   içimizdeki hainler  Ergenekon dan ağıtlar yakmaktalar.

  

          Kim bunlar Ergenekon Başbüğü Yalçın Küçük ve  işbirlikçisi Doğu Perinçek  ve yol arkadaşları .  Bu başbuğ kalpaklı zat Silivri’den meclise sözüm ona sağdan soldan milletvekili tayin etmedi mi Bakınız Tutuklu milletvekilleri MHP ve CHP li ler değil mi ? Bir taraftan Demirel ve şurekası diğer taraftan Küçük yalçın ve perinçek hepsi el ele omuz omuza değillermi ?

 

           Peki neden bu sol sal ( kutsal demem ) ittifak Oktay Vurallar, Muharrem inceler.Sinan Aygün ler,Demirel’ler Cindoruk ‘lar neden aynı sazı çalmaktalar bunları bir araya getiren neyin kardeşliğidir. ?

 

          Neyse üzülmeyin PKK gidiyor DHKP-C  geliyor artık onlarla iş tutarsınız. Önemli olan sizin için bu ülkeye bir düşman lazım değil mi ? Eskimiş çamaşırlarınızı çıkarın  sahneye Milleti kandırmaya utanmadan devam edin halbu ki ne Türkiye eski Türkiye’ne de bu millet  sürü saydığınız millet.

Anca gidersiniz.

 

  

  

Sitede yayınlanan köşe yazılarından yazarları sorumludur  Yazarın Diğer Yazıları

 


 
GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
SABIR SELAMET VE ZAFER

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu