SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
  YAZARLARIMIZ
SABIR SELAMET VE ZAFER - Muzaffer TAŞDEMİR  - Gumushacikoylu.net

SABIR SELAMET VE ZAFER

Muzaffer TAŞDEMİR 


7.5.2018

Toprağa düşmedikçe tohum, yaprak yaprak semaya açılmış eller gibi yücelere yükselmedikçe yapraklar ve güneşin rahmet sıcaklıklarıyla şevke gelmedikçe idrakimiz, arınmış güzelliklere kayıtsız şartsız  mest olmadıkça gönüller felaha erilmezmiş, refaha kavuşulmazmış fert fert her bir  ömür anladık bu ilahi takdiri…

Toprağa düşmemiş bir tanenin akim kalacak heybeti neyse; köklerini unutan,  neşvü nema bulacağı aziz topraktan mahrum kalan “Çınarın” varlığı da olamazmış. Ancak ilahi nusretle teyit edilmiş İstanbul ve ona muttasıl koca bir Anadolu takdir ve tebşir edilmişse orada bütün kumpaslar bütün ifsatlar, bütün irtidatlar, bütün bedbahtların denaetleri akim klacaktır. Nice ömürler, bu hakikatin ve bu hayalin rüyalarıyla geçti, yine de  bu büyük şerefle ve mükafatlarla geçsin. Yüzbinlerce, milyonlarca  ömür, binlerce hayal, binlerce gayret, binlerce fedakarlık, binlerce şehit diyor gönüller. Müjdelenmiş cennetlerin ve şahit olunmuş zaferlerin şükür tekbirleri çınlasın hep gökyüzünde.

İşte bu benim köküm, benim varoluş sebebim, benim yaratılış gayem, bu benim vatanım, bu benim memleketim diyerek iftihar ettiğimiz güzel memleketin bu faziletlere müştak güzel insanımızla var olan bu güzel Millet, bu güzel Vatan.

 Bu suyunu içtiğimiz, havasını soluduğumuz asil topraklarım, bu  bütün gençliğimizin alın terleri, sırtlarımızdan terlerle akan hararetli emeklerin yurdu, Hacıköyüm, ülkem vatanım…Ve bu sevgili yurdumun insanı, garibim zenginim fakirim sabim piri fanim akilim mecnunum günahkarım tövbekarımın imtihan yurdu Hacıköyüm. Yaşayan, gelip geçen nice sabır sahiplerinin, nice yoksulların nice kudretlilerin, nice kudretlilerin, nice güzellerin, nice gençlerin yurdu Hacıköyüm. Amasyam, Anadolum, Dünyam…

İşte bu duygulardan hiçbir kopmazken, bir zaman böyle geçti, köşem yazısız kaldı, bomboş kaldı. Sanki varlık ve yokluk arasındaki ikilem gibi, fenayı yokluğu anlatan bir ihtar gibi zor geldi, bu fetret bu inkita günleri. Oysa hep bildiklerrimizi, inandıklarımızı kurabildiğimiz en güzel cümlelerle, en nahif, en nazik, en kibar kelimelere dökmek lazımdı aynı davanın insanlarına, bu vatanın bütün evlatlarına.

İslami tahassürden aldığımız nasibimiz kadar mesul olduğumuz ilimlerle, hiç değişmeyen hakikatin menbaı ve mutluluğun tek yolu sırat-ı müstakimin cezbesinde, belki ulaşamadığımız sözlerin safiyetini, güzelliğin tasvirini tam anlamıyla kavlen ve fiilen ifade etmek zorundayız. Yine de çıkmamış candaki ümide sarılarak içten bir selam vermek görevimiz. Vatanıma,yurduma, Hacıköy’e, Amasya’ya; Anadolu’ma, Rabbimin mülküne ve insanoğluna.

Allahın izniyle büyük felaket ve esaretlerden kurtulduğumuz dönüm noktalarından geçti aziz yurdumuz. Batı Dünyası, Haçlı Zihniyeti, Siyonizmin, kolonizasyonun, din sahibi görünümündeki islam düşmanı, ruhu ve midesi, imanı ve hayalleri Şeytana satılmış müfsit Fet tehlikesinden Allahın nusreti ilahisiyle kurtulmuş bir vatanda bu hissiyatımızı ifade etme imkanını kavuşturan Allahımıza şükürler olsun.

İslam düşmanlarının Birinci Dünya Savaşında geçemeyeceğini anladıkları islam Kalalarını içerden çürütmek, ifsat etmek, dönüştürmek ve teslim almak hayalleri için asırlık planları, Aziz Şehitlerimizin mübarek kanlarıyla, Bedir gibi, Uhut gibi, Mute gibi, Hayber gibi, Mekke’nin Fethi, İstanbul’un Yeniden Fethi gibi yaşadığımız son iki yıl içinde döndü geldi, rahmet oldu, bereket oldu, iman oldu, istiklal oldu ve her birimizin ecrine nail olduğumuz bir cihat oldu.

Artık istiklaline sahip Türkiyemizin semaları, denizleri, yurtları, yolları, zenginlikleri, madenleri, minareleri, kubbeleri özgür Elhamdülillah.

Geçirdiğimiz battal olan, (sonuçsuz kalmış iptal edilen) günler kıblesini; şeytan ve tanrısını maddiyat, zevk, safahat, mal mülk yapan, fani ve sonsuz ihtiraslar yapanların tahakkümünden kurtuluyoruz inşallah.  Hoca Kılıklı dinsiz ruhani ve kast sistemlerini bu yüce millet basiret, şuur, ihlas ve kanıyla reddetti.

Mandacı, teslimiyetçi, aşğılık duygusuna esir, korkak Türkiye yerine çalışan, gayret eden, şükreden hayatı ve insanı anlayan bir millet uyandı.Kahramanlığın asil ruhlar,engin feraset, ahireti unutmayan bir gayretle ve felsefeyle, Allahın yer yüzündeki en yüce kulluk idrakinde milletimiz kendine geldi. Bu kahramanca tavrı elbette dedesi ingiliz mandasına teşne olanlardan beklemek olmadı, olmazdı ve ebedi olarak tarihin basiretsiz yıkılışlarından biri olarak artık bitti.

Yeni bir çağı yaşayacağız artık.Savunma sanayiinden, akademik çalışmalara, teknolojiden modernizasyona, kara ulaşımızdan göklere ulaşmaya, denizleri diblerinden gizli definelerden daha kıymetli yer altı zenginliklerimize, cennet misali yurdumuzun insanlara canlı bir tebliğ olacak turizm altyapılarına, havaalanlarından köprülere, üretimden tüketime, herşeyin “En’lerine” layık olacağız inşallah.

İlk sözümüz ilk inancımız, ilk hayalimiz, ilk davamız das buydu son davamızda zaferle sonuçlanan bu gayret olsun inşallah. Günümüzün istiklal savaşı, günümüzün istikbal ümidi, günümüzün kulluk idraki budur. Bu idrakin kutsal sonuçlarını, bütün insanlık kendini bulmakta ve hidayete, adalete, kulluğun yüceliğine ulaşmakta kutlu bir muştu olarak bapğrına basacaktır.

Bize düşen kutsal görev dini kullanan hainleri, bütün şerefsizlikleri içine sindiren yapmacık organizassyonların dindar görünümlü piyonlarını, satılmışlarını, şuursuz ve sapık oluşumlarını içimizden düşünmeden tecrit etmek, Devlete uzanan silahı arkalrına dolandırmak, Cumhuriyetimize ve Cumhurbaşkanımıza saldıran savaş uçaklarımızı  başalrına kondurmak, Ebabiller misali yuvalandıkları, kümelendikleri, kokuştukları ilhat yuvalarını ihbar, imha ve itibarsızlaştırmaktır.

Milletimizin ferasetine imanına kahramanlığına asaletine güveniyoruz ve Cenabı Allahın Nusreti ilahisine nasil olmayı diliyoruz. Küfür ve Büyük Şeytanlar akamete uğradığı gün bütün dünya çok güzel olacak inşallah. Hayata gözlerimizi yumacağımız gün güzel bir yurt ve imanlı bir nesil bırakacağız.

Akılları, fikirleri dinsiz bir mürai, mürted tarafından hadım edilmiş köle guruhlardan, fasit kartela hanelerinden kurtulacağız. Yollarımızda yürüdüğümüzde, soframızda aşımızın başına oturdeuğumuzda, müslümanca yaşayıp ianacımıza göre tecrit edilmeden giyindiğimizde, Amerikan Papazına lokmalarımızda haraç vermediğimizde, başımız dik gezebildiğimizde, bize bu istiklali yeniden bahşeden  15 Temmuz ve yüce tarihimizdeki aziz şehitlerimizi hiç unutmayalım. Bu din bu vatan bu millet her güzelliğe layıktır ve inşallah daima muzaffer olacaktır.

Allah bize razı olduğu güzel akıbetler ihsan etsin Selam ve Sevgiler. 


                                                                                        02.05.2018

Sitede yayınlanan köşe yazılarından yazarları sorumludur  Yazarın Diğer Yazıları

 


 
GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
SABIR SELAMET VE ZAFER

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu