SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
  YAZARLARIMIZ
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK - Nafiz  ULUKUŞ - Gumushacikoylu.net

KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

Nafiz  ULUKUŞ


24.03.2014

           KENDİSİ OLABİLME  KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 

        Dünyada iki tür insan vardır yaşama etkin bir şekilde katılan etrafını tanımaya çalışan,kendi sorumluluklarını tespit ederek onları önem sırasına göre belleğinde sıralayarak çözüm argümanlarını üretmeye çalışan,bunların çözümlerini zaman ve mekan ortamında  halletmeye uygulamaya fiilen yapmaya  çalışan.

            İçerisinde bulunan anı yaşamaktan mutlu olan veya olumsuzlular karşında üzülen.Sevgiyi veya saygıyı birbirinden ayırıp alışkanlıkların geçici olması gerekenleri kendisine hedef alan.Mutlulukları paylaşan mutsuzlukları göğüsleyebilen.Sevmesini bilen sevgilerini paylaşan.Özgürlükleri hak edinmeyen haklarını dağıtan İnsanın kendi sorumlulukları doğrultusunda gösterdiği çaba yaşamının özüdür.

            Diğer insanların gerçeklerini anlamak sorumlulukların üslenmesi anlamı dengesinin iyi kullanılması demektir evet ve hayır kelimelerinin anlamını gereklilik esaslarına göre kullananlar ve her ikisinin altında kalmayanlar.Çevresinde her şey yolunda gittiğini zannederek yaşamını yine kendisi bozanlar.

             Yaratıcı olmak Geleceği görmekle başlar.Geleceği görerek planlar yapmak fizibilite çıkartmak sebep ihtiyaç ve sonuç ilişkisini ayarlamak başarıya  giden yolu döşemek demektir.Sonuç ilişkisinden hesap verebilmek başarmanın doruk noktasıdır.

              Destek ve dayanışma olumlu ve yapıcı duyguları harekete geçirmekle başlar.Sonuçların gözle görülüp elle tutulur hale gelmesi ile olumlu eğilimler kazanır.İnsan doğası belirli bir zaman kesiti içerisinde etrafını tanımış ilişkilerini pozitif kurmuş ihtiyaçları mekan ve zaman olarak gözlemlerine göre tasniflenmiş,nasıl yaşamakta olduğumuza hemhal olarak  gelecekte nasıl yaşamamızın planlarını not etmiş’se başarının yolunda demektir.

                İnsanın kendi sorumluluğunu üslenmesi başka insanların sorumluluğunu üstlenmesinden daha çok zordur.İyi tanımadığın analizini iyi yapamadığın tam olarak ekip kuramadğın zaman  sorumluluk üslenmek kısır döngüler oluşturmaktadır.Kendi sorumluluğunu üslenmeden başkalarının sorumluluğunu üslenmek bencil ve yıkıcı eğilimler yaratır.

               Diğer insanların  gerçeklerini anlamaya çalışacağımız yerde onları yalnızca kendi gerçeklerimiz üzerinden etkilemek ve yönlendirmeye çalışmak etkin olmamızı engeller yalnızlığa yol açar arkasındaki gücü kullanabilme yoksunluğuna sürükler.

                 Bütün bu olanlara rağmen sen yönetime talipsen alışkanlıkları sevmeye tanımaları hizmete ihtiyaçları mecburiyete gereklilikleri zamana duyguları mantık ayracına koyabilirsen kendin olur kendini gercekleştirirsin.

 

 

         

    

 

Sitede yayınlanan köşe yazılarından yazarları sorumludur  Yazarın Diğer Yazıları

 


 
GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
SABIR SELAMET VE ZAFER

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu