SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
MOBİLYA USTASI MUSTAFA TOSMAK
MOBİLYA USTASI MUSTAFA TOSMAK
Gümüşhacıköy ilçemizde Tosmak olarak bilinen aile fertlerinden Mobilya ustası Mustafa Tosmak ile yaptığımız ropörtaj.....

Tarih: 02.12.2009      Okunma: 5083     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacköy, Gümüş,  Akpınar Köyü, Alören Köyü, Bacakoğlu köyü, Bademli köyü, Çal köyü, çavuş köyü, çetmi köyü, çiftçioğlu köyü, citlibağlıca köyü, derbentobruğu köyü, doluca köyü, dumanlı köyü, eslemez köyü, güplüce köyü, güllüce köyü, güvenözü köyü, imirler köyü, kağnıcı köyü, karaali köyü, karacaören köyü, karakaya köyü, keçi köyü, kırca köyü, kılıçaslan köyü, kızık köyü, kızılca köyü, kizizoğlu köyü, koltuk köyü, konuktepe köyü, korkut köyü, köseler köyü, kutluca köyü, kuzalan köyü, ovabaşı köyü, pusacık köyü, sallar köyü, saraycık köyü, sarayözü köyü, sekü köyü, yazıyeri köyü, adetepe mahallesi, artıkabat mahallesi, cumara mahallesi, çay mahallesi, saray mahallesi, hacıyahya mahallesi,

Gümüşhacıköy ilçemizde, mesleğini icra eden  sanat erbabı ustalarımızı zaman zaman sitemizde konu ediyoruz tanıtmaya çalışıyoruz.  bu sanatkarlarımızdan  emekli olarak aramızda yaşayan, yada vefat edip aramızdan ayrılan değerli isimleri anlatırken, yapmış olduğumuz iş ile  Gümüşhacıköy tarihine not düşmek adına  eskilerde  yaşayan bu insanları,  yenilere anlatmak suretiyle onları bir nebzecik olsun yad ederek anıyor, geçmişi anlatırken, mevcut olan sanat erbabı ustalarımızı, sanatkarlarımızıda, yer  yer  sitemiz " Sanatkarlarımız " bölümünde onlarla yaptığımız röpartajları yayınlarken  onları da bir nebzecik olsun onure etmiş olmanın kıvancını yaşıyoruz.

Bu bölümde halen Gümüşhacıköy Sanayi Sitesinde  Mobilya üzerine faaliyet gösteren,  Mustafa TOSMAK beyi sizlere tanıtacağız. Mustafa TOSMAK 1965 doğumlu, 25 yıldır mobilya üzerine çalışmakta olup,  meslek aile ve baba mesleği olduğu için ustası da babası oluyor,  babası, Hasan TOSMAK  bölgemizde soy ismi ile anılan bilinen bir kişiydi.

Baba TOSMAK 1921 yılı Beden köyünün Topallar Mahallesi,  doğumlu olup, eski ahşap ustalarından,  Gümüşhacıköy ilçemiz civarlarındaki köylerde, samanlık, ahır, ahşap ev yapımı ile uğraşan, bilimum ağaç işçiliği yapan bir ustaydı.  

1960 yılında Gümüşhacıköy'e göç eden baba Tosmak Gümüşhacıköy  ilçemiz Artıkabat Mahallesi  Ağapınarı mevkiinde ilk olarak hızarhane açmış ve tomruk biçme, işinde uzmanlaşan  baba TOSMAK uzun yıllar bu mesleği devam ettirmiştir. 4 erkek çocuğunden en büyüğü yurt dışında, ikinci evladı, marangoz işi, üçüncü çocuğu mobilya işi yapan Mustafa TOSMAK ve dördüncü oğlu halen baba mesleği olan hızarcılık mesleğini Gümüşhacıköy sanayi sitesinde yürütmektedir.

Baba Tosmak’tan sonra çocukları da TOSMAK olarak bilinen Tosmak ailesinin bütün fertleri ağaç işçilği, mobilya ve hızar atölyesi ile uğraşmaktadır.

Mustafa TOSMAK  Gümüşhacıköy Sanayi Sitesi  E / Blok  No : 4 deki dükkanında işini sürdürmekte olup, Mustafa beye işlerinde kolaylıklar diler, bol kazançlar diyoruz.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu