SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
İÇ ANADOLU KURUYEMİŞ ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
İÇ ANADOLU KURUYEMİŞ ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
Memleketimizden herkes bir tarafa kaçarken, yatırınlarını özellikle doğdukları büyüdükleri yere yatıran örnek insanlar...

Tarih: 17.11.2009      Okunma: 6100     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacköy, Gümüş,  Akpınar Köyü, Alören Köyü, Bacakoğlu köyü, Bademli köyü, Çal köyü, çavuş köyü, çetmi köyü, çiftçioğlu köyü, citlibağlıca köyü, derbentobruğu köyü, doluca köyü, dumanlı köyü, eslemez köyü, güplüce köyü, güllüce köyü, güvenözü köyü, imirler köyü, kağnıcı köyü, karaali köyü, karacaören köyü, karakaya köyü, keçi köyü, kırca köyü, kılıçaslan köyü, kızık köyü, kızılca köyü, kizizoğlu köyü, koltuk köyü, konuktepe köyü, korkut köyü, köseler köyü, kutluca köyü, kuzalan köyü, ovabaşı köyü, pusacık köyü, sallar köyü, saraycık köyü, sarayözü köyü, sekü köyü, yazıyeri köyü, adetepe mahallesi, artıkabat mahallesi, cumara mahallesi, çay mahallesi, saray mahallesi, hacıyahya mahallesi,

Mesleği Ptoğraf olan, Aydın İPCİ ve emekli olan abisi, 1994 yılında girdikleri kuruyemiş işinde önce kuruyemiş dükkanı açtılar sonra kuruyemiş toptan ve parakende işinde Gümüşhacıköy Sanayi Sitesinde kurdukları tesiste ile ticari faaliyetlerini sürdürüyorlar.

 

1994 yılında Ankara Abidinpaşa semtinde ilk kuruyemiş dükkanlarını açan İPCİ kardeşler, ikinci şubeyi Aydınlık Evler semtinde açarlar. Ticari dehalarını memlekete taşımak için teşebbüse geçen İPCİ kardeşler, 2001 yılında Merzifon’a bir kuruyemiş dükkanı açar, ardından ikinci şubeyi açan Aydın İPCİ ve kardeşi, 2007 yılında işi büyütmeye karar verirler bu yatırımı doğdukları büyüdükleri memleketleri olan Gümüşhacıköy ilçemize taşımaya karar verirler.

 

Fiili olarak 2007 yılında,  İÇ ANADOLU KURUYEMİŞ SAN.LTD.ŞTİ. olarak kurulan müessese,  Gümüşhacıköy Sanayi Sitesinde 330 m2 alana kurdukları tesisler ile işe başlarlar. 2008 yılında tüzel kişilik kazanan şirket günlük 3,5 ton kuruyemiş işleyerek 9 kişilik çalışanı ile Gümüşhacıköy ilçemizde ticari faaliyetin sürdürmektedir.

 

Aydın bey ile yaptığımız görüşmede, sıfırdan başladıkları hiç bilmedikleri bir alandaki ticari faaliyetleri gün geçtikce kapasite ve çalışan olarak büyütüp, kuruyemiş alanında,  Ankara’da başladıkları işi Merzifon’a sonrada Gümüşhacıköy ilçemize getirmek suretiyle hem memleket insanı hem de kendi adımıza memleketimize faydamız açısından örnek olmak için böyle bir yatırımı ön gördük. Dedi.

 

Müessese olarak parakende alanında, Merzifon’da iki şubesi, Gümüşhacıköy ilçemizde bir şubesi bulunan İÇ ANADOLU KURUYEMİŞ  Gümüşhacıköy Sanayi sitesi B Blok No:13 de çalışmalarına devam etmektedir.

 

Gümüşhacıköy ilçemize örnek bir yatırım yapan İPCİ kardeşler 9 çalışanı, 3,5 tonluk kuruyemiş işlemesi ile paketleme, ayrıştırma ve bunun yanında bölgede ayçiceği ekimi ile tarım işi yapmaktadır.

 

Şu anda pazar alanı olarak, Amasya il ve ilçeleri, Samsun Vezirköprü ve civarı,  Tokat il ve ilçelerine kuruyemiş üzerine pazarlama yapmaktadır.

 

Örnek bir müteşebbis olan İPCİ kardeşler, herkesin memleketten kaçtığı bir dönemde özellikle Merzifon Kuruçaydaki kooparatiflerden ev  alıp Merzifon’a yerleşen Gümüşhacıköylü hemşerilerimizin, Merzifon’da kafasına göre adam bulamayıp minibüse atlayarak Gümüşhacıköy’de gününü geçirip tekrar Merzifon’a geri gitmelerine ne demeli.

 

İPCİ kardeşleri bu konuda destekliyor, işlerinin bereketli ve hayırlı geçmesini diliyor hayırlı ve bol kazançlar temenni ediyor. Kendi adıma teşekkür ediyorum.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  1 )                                                          
 


başarılar dileriz
mustafa türkmen Tarih: 3.1.2010

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu