SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
KONSOLOS YAŞAR
KONSOLOS YAŞAR
Toplumda öyle insanlar olurki, ne yaşadığı zaman, nede öldüğü zaman bilinmez, bazende öyle insanlar olurki hem yaşarken hemde öldüğünde kendinden söz ettirir......

Tarih: 22.06.2009      Okunma: 8112     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacköy, Gümüş,  Akpınar Köyü, Alören Köyü, Bacakoğlu köyü, Bademli köyü, Çal köyü, çavuş köyü, çetmi köyü, çiftçioğlu köyü, citlibağlıca köyü, derbentobruğu köyü, doluca köyü, dumanlı köyü, eslemez köyü, güplüce köyü, güllüce köyü, güvenözü köyü, imirler köyü, kağnıcı köyü, karaali köyü, karacaören köyü, karakaya köyü, keçi köyü, kırca köyü, kılıçaslan köyü, kızık köyü, kızılca köyü, kizizoğlu köyü, koltuk köyü, konuktepe köyü, korkut köyü, köseler köyü, kutluca köyü, kuzalan köyü, ovabaşı köyü, pusacık köyü, sallar köyü, saraycık köyü, sarayözü köyü, sekü köyü, yazıyeri köyü, adetepe mahallesi, artıkabat mahallesi, cumara mahallesi, çay mahallesi, saray mahallesi, hacıyahya mahallesi,
Bu gün sitemizin bu bölümünde Gümüşhacıköy ilçemizden herkesin yakından tanıdığı lakabı ile Konsolos Yaşar olarak bilinen Yaşar Arslan’ı tanıtacağız.

 

Konsolos Yaşar, 1964 yılında, Gümüşhacıköy ilçemiz Çay Mahallesi Akça Sokak 4 No’lu evde dünyaya geldi. Konsolas’un seceresine bakacak olursak, dedesi Erzurum İspir’den gelerek Gümüşhacıköy ilçemize yerleşmiştir.

 

Konsolus’un dedesi Hasan ARSLAN eski haliyle  Cumara Camisi önündeki wc’lerin üstünde bulunan dükkanların sağ başındaki bakkal dükkanını işletir lakabı ile yağcı olarak bililirdi. Konsolos’un Fahri ve Ali isminde amcaları, Sadet isminde halası ile babası Hüsnü ARSLAN olmak üzere Yağcı dedenin dört evladından biridir. Konsolos Yaşar’ Hüsnü ARSLAN’ın bir erkek, üç kız evladından en büyüğüdür.

 

Ben bunları yazarken okuyan herkesin aklına Konsolos Yaşar ile olan anısı yada onu gördüğü  son haliyle hatırlamasıdır.

 

Konsolos renkli kişiliği ile bulunduğu ortamda her zaman ilgiyi kendi üzerine çeker o ortamda bulunan herkese kendini dinlettirmeyi başardığı gibi tip olarak, giyinmeyi sever bazen abartısız üç takım elbiseyi gün içerisinde üzerinde görmek mümkündür. Şekil olarak bıyıklar her zaman tam çengel uç kısımları aşağı doğru iner, takım elbise üzerine siyah gözlük takar, cadde üzerinde her rastladığı kişi ile şakalaşır konuşur yanlız bir ortamda ise çok ciddi ve saygın yürürdü.

 

Konsolos Yaşar tanıdığı arkadaş olarak kabul ettiği her insanın sevinçli ve üzüntülü anında o ortamda olur eğer bu düğün ise kendine özel uslübü çalar oynar, eğer bu acılı bir ortamsa çok ciddi ve saygın bir şekilde o ortamda kendini ifade ederdi.

 

Ben Konsolos Yaşar ile aynı devre arkadaş grubu içindeyiz. Çocukluğumdan beri kendisi ile arkadaşlık irtibatımız devam etti. Vefatından çok kısa bir süre içinde yüz yüze ve telefon görüşmemizde oldu. Hacıköye izinli geldiğim sırada köprü başında oturduk, muhabbet ettik, şekerden gözleri görmüyordu. Biz oturduğumuzda o yine latifeli şakacı laflarıyla adeta hastalığı ile alay ediyor, takım elbise, gözlükler, bıyıklar çengel sinek kaydı traş ile konuyu hiçbir zaman kendi durumuna getirmiyor şaka yapıyordu.

 

Acı haber tez duyulur derler ya, 2004 yılı içinde Hacıköy ile telefon görüşmesi yaparken, Konsolos’un vefat haberini duydum.

 

Konsolos Yaşar Gümüşhacıköy ilçemiz Keltepe  Mezarlığında  yatmaktadır. Konsolos’un mezarını ziyarete gittim mezar taşında Konsolos ibaresi aynen yazıyor. Salih Olcar, Ömer Güneren, Ayhan Dedeoğlu ve ben konsolos’un mezarı başında fatiha okuduk ve aramızda şöyle bir konuşma geçti. “ Konsolos aşağıdan bize güler şimdi “ diye de söylendik.

 

Ben biliyorum ki Konsolos Yaşar ile anısı olmayan yok, onun maceraları ve  komik sözleri herkes tarafından onun sözü geçtiği her ortamda anlatılır.

 
Ben bunları yazmak istiyordum ama onu yad etmek ve onun anısına bu haberimizin altına kişilerin bizzat kendileri tarafından yazmasının daha uygun olacağını düncesiyle yorumu sizlere bırakıyorum.....

 

 

 

 

 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  8 )                                                          
 

Yücel ALTINTAŞ 05326847171
Gümüşhacı köylü bir arkadaşım vardı izini kaybettim Yaşar BİLEN Emekli astsubay İstanbula yerleştiğini biliyorum. Eşinin adı Sevim Oda aynı yerli Oğlu vardı SERDAR Bulursanız sevinirim. Saygı ve selamlarımla
  Tarih: 26.8.2013                                                          
 
ferhat dokgöz
dava adamı.adam gıbı adam derler ya tam adamı türk mıllıyetçiligın mıhenk taşı.hak dostu,siz öyle bakmayın heybetıne ınce kabli merhametlı.yufka yureklı asaletlı.saymakla bıtmez.her gıden ülkücü fıdanlar gıbı bızlerıde bıraktı gıttı.ALLAH RAHMET EYLESIN TÜM ÜLKÜCÜ CAMİANIN BAŞI SAGOLSUN.GENÇ ÜLKÜCÜLER ONU TANISIN ÖRNEK ALSIN.TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN.
  Tarih: 4.3.2013                                                          
 

KONSOLOS BENİM DE DEĞERLİ ARKADAŞIM İDİ KENDİSİN E ALLAH TAN RAHMET DİLİYORUM.SEVGİLİ KARDEŞİM DE BENİM KINAMI YAKAN KİŞİ VE COK GÜZEL BİR DÜĞÜNÜM OLMUŞTU KONSOLOSUN SAYESİNDE VEFAT HABERİNİ ALIR ALMAZ MERZİFON DAN G.H.KÖY ECENAZESİNE KATILDIM ÖYLE KALABALIK GÖRMEDİM DUYAN GELMİŞ VE O CEMAAT KELTEPE YE SIĞMAMIŞTI.VE ZAMAN ZAMAN GİDİYORUM HACIKÖYE AMA MALESEF ESKİ YILLARDAKİ CANLILIK YOK KADAR.GENCLİK YILLARIMI HATIRLIYORUM ODA BANA NEŞE VERİYOR. KONSOLOSUN KIZININ KINA GECESİNİDE BEN KENDİM BİZ ZATORKESTRA CALARAK MUHTEŞEM BİR KINA GECESİ YAPTIM.HATA ŞU BÖLÜMÜ HİÇ UNUTAMAM.ŞÖYLEKİ KINA GECESİNE 150.000 MİLYON İSTEDİM .KONSOLOS BANA CEP TELEFONUYLA BENİ ARIYOR VE BENFİATIMIZ 150 DİYORUM.VE BANA OLA BOKYİYENİN OĞLU HİÇ OSMAN ÇAVUŞ SÜLELESİ HİÇ ÖMRÜNDE 150 MİLYONU GÖRDÜMÜKÜ SEN BENDEN İSTİYON DER AMA ONU KIRMAYARAK SONUÇTA 100 TL ANLAŞİYORUZ.KINA BİTİYOR.GÖRMEYEN GÖZLERLE BANA 80 TL. VERİYOR.VE BEN SENİN KINA NI YAKTIM.ELİNE AĞZINA SAĞLIK DİYOR. BEN DE HELAL OLSUN.SAĞLIK OLSUN DEDİM.DİYECEĞİM ŞU CAY MAH VE CUMARADA DÜĞÜNLERİN VAZ GECİLMEZ ADAMIYDI.VE ONSUN DÜĞÜNLERİN TADI CIKMIYORDU. BİR DE BU SİTE YE 20 03 2010
  Tarih: 20.3.2010                                                          
 
rahmetli konsolos
sitenizden vefatını yeni öğrendim allah gani gani rahmet eylesin.samsunda yaşadığım yıllarda onunla muabbet etmek için hafta sonunu iple çekerdim.nur içinde yat kardeşim.
hasan fındıkoğlu Tarih: 11.12.2009                                                          
 
yeni duydum
allah rahmet eylesin iyi insandı bazılarına ters olsada mekanı cennet olsun
özat mert Tarih: 19.11.2009                                                          
 
yaşar abi ruhun şad olsun
rahmetli yaşar abi benden beş yaş büyüktür suluova ile gümüşhacıköy sporun amasyadaki maçına gitmiştik biz toplu durup tezahürat yaparken yaşar abi başka bir tribüne geçti ve tek başına tezahürat yapmıştı sesi gerçekten gürdü ve bizleri bastırıyordu suluovalı dokuz ve onbir numaralı futbolcuların faüllü oynamalarına yuh artık mağara devri insanımısınız diye bağırmıştı hiç unutmam toprağın bol olsun namı diğer konsolos yaşar abi
mehmet adıyaman Tarih: 15.7.2009                                                          
 
eski dost
ali sizi tanımıyorum ama yazınızla beni maziye götürdüğünüz için size çok çok teşekkür ederim yaşarla ilgili anılarımdan birini anlatmak istiyorum yaşarın babasının dükkanıyla ,bizim otobüs yazanesi yanyanaydı ve aynı mahallenin çocuklarıyız birgün yaşar.aslan coci.zakir ve ben bağlara kiraz çalmaya gitmiştik topladığımız kirazların bazısını yedik kalanı evlerimize götürecektik yaşar hepsini yedi bizde kavga ettik rahmetli boğazına çok düşkündü annesinin ekmeğinide çok yedim allah gani gani rahmet eylesin geride kalanlara uzun ömürler versin çok iyi arkadaşımdı mekanın cennet olsun konsolos SATILMIŞ DURNA
SATILMIŞ  DURNA Tarih: 27.6.2009                                                          
 
Geride ne bıraktın..?
Değerli Kardeşim Ali Bey, Bizleri yine geçmişe götürdüğün vede eski anılarımızı tazeledeğin için teşekkür ederim. Buradan tekrar Yaşar Kardeşimizi Rahmetle anarken, bazen insanlara geride ne bıraktın diye sorarlar ve ben inanıyorumki Yaşar kardeşimiz buna güzel bir örnektir.Çünkü benim aklımda kalan daıma gülen ve güldürmesini bilen, yeri geldiğinde ciddi olan, büyükle büyük, küçükle küçük olan, saf ve temiz bir arkadaşımız olarak hatırlıyorum ve böyle güzel bir şekildede yad edilmek, anılmak insanların geride bıraktığı iyi amellerinden birinin olmasıdır.Bu vesile ile ayrıca Salıh Beye, Ömer Beye, Ayhan Beye ve sanada, eskimeyen eski dostlları hatırlayıp Mezarı başında birer Fatiha okuduğunuz için özellikle teşekkür ederim. ( Konsolos Yaşar Kardeşimizin aşağıdan güldüğünü ve sizleri mezarı başında görüp, birer Fatiha okuduğunuz için sevindiği muhakkaktır ) Eskimeyen tüm eski dostlara Selam ve Dua ile.
Mehmet Dikme Tarih: 24.6.2009

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu