SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
METİN ÖZKINALI
METİN ÖZKINALI
1970 yıllarında Gümüş Sporda oynayan efsane kaleci Metin ÖZKINALI ile yaptığımız raportajımızı yayınlıyoruz...

Tarih: 19.10.2008      Okunma: 4309     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

İlçemiz Gümüş Spor’un 1970 yılları, efsane kalecisi Metin ÖZKINALI ile yapmış olduğumuz raportajı yayınlıyoruz.

 

1953 doğumlu olan Metin ÖZKINALI Gümüşhacıköy ilçemiz Cumara Mahallesi Mutlu  Sokak'ta dünyaya geldi. Gümüşhacıköy ilçemizin köklü ailelerinden Özkınallar Sülalesinden olup, İlk ve Orta okulu Mehmet Paşa okulunda, Lise’yi Gümüşhacıköy lisesinin meşhur Müdürü namı ile Kürt Müdür olarak bilinen Muhmmed Durmuş'un müdür olduğu dönemde okuyan ve bitiren. Metin ÖZKINALI'nın sporcu kişiliği çocukluk döneminden itibaren başlamaktadır.
 
1963 yılında,  bir gurup kendi devresi olan arkadaşlarından ; Murat TURNAOĞLU (Hacı Osmanların), MuratTalip İSKENDER,   Mustafa ÇOLAK (Takili), Hüsnü KAPTAN ile birlikte Mahalle Takımı olarak kurdukları Akın Spor Kulübünde 1 numarlı forma ile oynayan Metin bey 10 yılı aşkındır  bu forma ile Gümüş Sporda oynadı.

 

Daha sonra askerlik dönüşünden sonra çalışma hayatına atlayan Metin bey memur olarak Gümüşhacıköy Mal Müdürlüğünde göreve başlar. Oradan Merzifon Ana Jet Üst Komutanlığında sivil memur geçiş yapar. 1986 yılında istifa ederek Gümüşhacıköy’de ticarete başlarken, baba mesleği olan İpragaz Bayiliği işini yürütür. Daha sonra Nalbul ve Kömür satışı üzerine dükkan açar bir müddet bu işi yapar ve buradan da  Bursa’ya yerleşir. Bursa'da  Özdilek firmasında 3 yıl çalıştıktan sona emekliliği dolar ve ayrılır.  
 
Üç çocuk babası ; Rüştü, Mehmet ve Özlem ;
Rüştü Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi Acil Servisinde ATT olarak çalışıyor. Mehmet Mekanik Proje Proje Sorumlusu olarak çalışıyor. Özlem Ortaöğretim 8'ci sınıf öğrencisidir.
 
Metin bey Bursa'dan emekli olduktan sonra  Mudanya ilçesine yerleşir ve burada ikamet etmektedir.

 

Bizde sitemiz asıl konusu olan  “  SOHBET ANILAR ” kısmında yola çıkarak  sporcu kimliği ile kendi döneminde Gümüş Spor'un ünlü kaleci olan, bir hemşerimizi burada konu ederek onu anlatmak istedik. Buradan Metin beyi  bilenlere hatırlatmak bilmeyenlere dilimiz döndüğü kadar kendi lisanımızda anlatmaktır.
 
Metin ÖZKINALI'ya bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz.Ayrıca Metin beyin bize göndermiş olduğu siyah beyaz resimleri sizlerle ara sıra sitemizde paylaşacağız..

 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  2 )                                                          
 

Akın Spor
Akın Sporu 1966 yılında Hüsnü Özkaptan ve Metin Dilsiz kurdu.Beyaz atletin üzerine soba boyası ile Akın Spor ve kartal resmi yapmıştık.Sanırım Metin Özkınalı yanlış hatırlıyor.Bende çok fotoğraf var. sizlere fotoğrafları göndereceğim.Oyuncular Hüsnü,MetinDilsiz,Talip,Murat,M.Özkınalı,Ahmet,Ekrem,Mevlüt.OsmanCilve,Emin...... Başkanımız Şinası ÖZSOY'u unutmayalım.Gümüşhacıköy Postası gazetesi sahibiydi.Bu gazetede yazılarımız vardır.Nafız Ulukuş'da bilir.Merzifon,Havza,Osmancık,Kargı,İskilip...Te çok maçlar yaptık.Kemal Paşa okulu nyanında bir top sahası vardı pazar günleri tıklım tıklım dolardı... Elimdeki resim ve yazıları en yakın zamanda sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Siteyi oluşturan ve emeği geçenlere binler teşekkürler... Adana'dan selamlar Metin DİLSİZ...
Metin DİLSİZ Tarih: 23.8.2009                                                          
 
DOMATESİN ÇEKİRDEĞİ KIRMIZI
O Dönemlerde ilçemiz futbol takımında futbol oynayan hem kişilikleriyle ,hem mesleki kariyerleriyle,hemde alçak gönüllülükleriyle kendilerini ilcemiz halkına kabul ettirmiş bu değerli şahsiyetleri görünce .hep aklıma onları maç yaparken desdeklediğimiz şu sulagan geliyor.DOMATESİN ÇEKİRDEĞİ KIRMIZI,KIRMIZI AKIN SPOR SAHALARIN YILDIZI YILDIZI.Bizlere eskilerde çoçukluğumuzda o güzel günleri şyaşattığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.ömrünüz uzun herşey gönlünüzce olsun.
ahmet eke Tarih: 19.10.2008

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu