SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
2010 YILINDA VEFAT EDİP SİTEMİZDE YAYINLANANLAR
2010 YILINDA VEFAT EDİP SİTEMİZDE YAYINLANANLAR
Gümüşhacıköy ilçemizden 2010 yılı içinde vefat edip sitemizde haber olanların isimleri...

Tarih: 23.02.2008      Okunma: 6846     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : 2010 yılında vefat edenlerin isimleri 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

2010 TARİHİNDE VEFAT EDENLER

 

 

MEVLÜT SİLDİR

İstanbul’da ikamet eden, Gümüşhacıköy ilçemizde ( Sildirler ) diye bilinen sülaleden olan, Mustafa, Rıza ve Ahmet SİLDİR’in kardeşleri,Mevlüt SİLDİR  tedavi gördüğü hastalığından dolayı, 19 Aralık 2010 Pazar günü vefat etmiştir. Merhum 20 Aralık 2010 Pazartesi günü Gümüşhacıköy ilçemize getirilerek, ilçemiz büyük caminde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası, Hallar mezarlığında defnedilmiştir.

 

NECİBE ÇITAK

 

Gümüşhacıköy ilçemizde Çıtaklar olarak bilinen sülaleden, Lütfullah ve Metin ÇITAK’ın anneleri, İsmail GENÇ’in kayınvalidesi Necibe ÇITAK bu gün ( 04 Kasım 2010 ) Perşembe günü vefat etmiş, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası halar mezarlığında defnedilmiştir.

 
ALİ RIZA YÜKSEL

Gümüşhacıköy ilçemiz eşraflarından, Leman, Şükran, İlhan ve Merhum, Muammer ile Semahat’ın kardeşleri,  Gümüşhacıköy Belediyesinin eski Fen Memurlarından Merhum Hüseyin DÜNDAR’ın kayın biraderi, Ali ve Nadire YÜKSEL’in evlatları, Ankara Hasköy Lisesinden Edebiyat Öğretmeni olarak emekli olan, Ankara’da ikamet eden Ali Rıza YÜKSEL geçtiğimiz hafta Ankara’da vefat etmiş,  merhum hemşerimiz Ankara Karşıyaka Merazlığında defnedilmiştir.

 

HÜSEYİN KARABIYIK

 
Gümüşhacıköy ilçemiz Pusacık köyünden olup, İstanbul’da ikamet eden, Gümüşhacıköy ilçemiz Artıkabat Mahallesinde ikamet eden, Ali Osman KARABIYIK’ın oğlu, Bekir, Ramazan, Necati KARABIYIK’ın kardeşleri lakabı ile ( Timik ) olarak bilin, Hüseyin KARABIYIK dün itibarıyla İstanbul’da trafik kazasında vefat etmiş olup, merhum bu gün Gümüşhacıköy ilçemizdeki büyük camide öğle namazına mütakiben kılınacak cenaze namazı sonrası ilçemiz halar mezarlığında defnedilmiştir.

 

 

FEVZİ YILANCI

 

1945 doğumlu Gümüşhacıköy ilçemiz ayakkabıcılar arastasında eskiden çay ocağı işleten, Polis Memuru Nazım YILINCI'nın babası Fevzi YILANCI bu gün hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumun cenazesi 13 Ekim 2010 Çarşamba günü bu gün öğle namazına mütakiben büyük camide kılınacak cenaze namazı sonrası ilçemiz hallar mezarlığında defnedilmiştir.

 

 

İBRAHİM GÜNDOĞDU

 

Gümüşhacıköy ilçemizde yazılı basın olarak hizmet veren, Gümüşhacıköyün Sesi Gazetesinin ve Ceren Matbaasının sahibi Hüseyin GÜNDOĞDU'nun babası İbrahim GÜNDOĞDU 24 Eylül 2010 Pazartesi günü vefat etmiştir.Merhumun cenazesi Merzifonda öğle namazına mütakiben kılınan cenaze namazı sonrası Merzifon'da defnedilmiştir.

 

KADRİYE TEKEOĞLU

 

Gümüşhacıköy ilçemiz Cumara Mahallesinde ikamet eden, Cumara Mahallesi eski muhtarlarından Nuri TEKEOĞLU'nun gelini, Zirai Donatım Müdürlüğünden Emekli Mustafa TEKEOĞLU'nun hanımı Kadriye TEKEOĞLU vefat etmiştir.Merhumenini cenazesi ilçemiz büyük camide kılınacak olan cenaze namazı sonrası hallar mezarlığında defnedilmiştir.

 

ZELİHA ACAR

 

Gümüşhacıköy ilçemiz kabaoğuz köylerinden Pusacık köyünde olup, Gümüşhacıköy ilçemizde ikamed eden, Ömer BOLAT'ın Annenesi, Osman, Ahmet, Hasan ACARa'ın anneleri  Zeliha ACAR vefat etmiştir.Merhume bu gün itibarıyla Kabaoğuz köylerinden Pusacık köyü mezarlığında defnedilmiştir.

 

HİDAYET EKİZ

Gümüşhacıköy ilçemizin köklü esnaflarından  Osman EKİZ’in hanımı Hidayet EKİZ  31/08/2010  Salı günü  vefat etmiştir. Merhume bu gün öğle namazına mütakiben kılınan cenaze namazına sonrası halar mezarlığında defnedilmiştir.

 
ZEKİ YILDIZ’IN ANNESİ

Gümüşhacıköy ilçemiz Çok Programlı Lise Müdür Zeki YILDIZ’ın annesi 31/08/2010 Salı günü vefat etmiştir. Merhume aynı gün ikindi namazına mütakiben kılınacak cenaze namazı sonrası Suluova’da defnedilmiştir.

 
NİHAT TEKEOĞLU

Gümüşhacıköy arastada eskiden çay ocağı işleten, Cumara Mahallesi eski muhtarlarından, Nuri ve Tekeoğlu Mobilyanın sahibi Fuat Tekeoğlunun kardeşi, Belediyeden emekli Nihat, Suat ve Vedat Tekeoğlunun babaları Nihat Tekeoğlu, geçtiğimiz perşembe günü 24 Haziran’da vefat etmiş olup Gümüşhacıköy ilçemizde defnedilmiştir.

 
HÜSEYİN KARATAŞ

Gümüşhacıköy ilçemizde dönercilik yapan Hüseyin Karataş’ın babası Mehmet Karataş geçtiğimiz Perşembe günü 24 Haziran’da vefat etmiş olup, Gümüşhacıköy ilçemizde defnedilmiştir.

MUSTAFA KADIOĞLU

Gümüşhacıköy ilçemiz eski demirciler çarşısı bitişiğinde kerestecilik yapan, Hamid Kadıoğlunun kardeşi, Abdullah Kadıoğlu’nun babası Mustafa Kadıoğlu geçtiğimiz Cumartesi 26 Haziran’da vefat etmiş olup, Pazar günü Gümüşhacıköy ilçemiz halar mezarlığında defnedilmiştir.

ZEKİ ÇITAK

Gümüşhacıköy ilçemiz Atatürk büstü arkasında eski postane olarak kullanılan binanın sahibi olan ve o  binada ikamet eden, banka müdürlüğünden emekli, merhum Mustafa ÇITAK'ın babası  Zeki ÇITAK 07 Haziran 2010 pazartesi günü vefat etmiştir. Merhum Zeki ÇITAK 08 Haziran Salı günü ilçemiz büyük camiden öğle namazına mütakiben  kılınacak cenaze namazı sonrası hallar mezarlığında defnedilmiştir.

 

İSKENDER ELMAS

 

Cumara Mahallesi İstasyon caddesi üzerinde Bakkaliyesinin sahibi eski mahalle bakkallarından olup 40 yıldır bakkallık mesleğini yürüten, Erzurum'da görevli Cengiz, Manisa’da Öğretmen Selami, Ankara’da Polis Memuru Sezgin Elmas'ın babaları İskender Elmas 11 Mayıs 2010 Salı günü vefat etmiştir.

 

MEHMET ÖRKÖSE ( Ucuzun Memet )

İlçemiz Hacıyahya Mahallesinde ikamet eden, eski ata  arabacılardan lakabı ile ( Ucuzun Mehmet ) olarak tanınan, ilçemizde nakliye işi ile uğraşan, Mevlüt ve Mustafa’nın babaları Mehmet ERKÖSE  30 Nisan 2010 Cuma günü vefat etmiştir. Merhumun cenazesi Cuma namazı sonra ilçemiz Hallar mezarlığına defnedilmiştir.

 
VEDAT YAYLA

18 Nisan 2010 Pazar günü Gümüşhacıköy ilçemiz Keltepe sulama göletinde balık tutmaya giden 4 arkadaş silahla oynarken, kaza ile arkadaşını vurdu. Kaza kurşunu ile vefat eden Vedat YAYLA ise  19 Nisan 2010 Pazartesi günü köyleri Ovacık köyünde ikinci namazı sonrası defnedildi.

 
ARİF İRTEGÜN

Gümüşhacıköy ilçemiz Artıkabat Mahallesine bağlı İğdeli mahallesi olarak bilinen yerde ikamet eden, aslen Koltuk köyüne bağlı, Çat mahallesinden olan, ilçemiz büyük camii karşısında berberlik yapan Erdal İRTEGÜN’ün  ve İstanbul’da ikamet eden Mehmet İrtegün’ün amcaları,  Kadir İrtegün’ünün dedesi, İstanbul İtfaiyesine görevli Cengiz Balcı’nın dayısı, çevresinde lakap olarak, Cin Arif olarak bilinen, 104 yaşındaki  Arif İRTEGÜN 23 Mart 2010 Salı günü vefat etmiş olup, merhumun cenazesi bu gün öğle namazına mütakiben kılınacak olan cenaze namazı sonrası toprağa verilecektir.

 
FATMA ÇOLAK

Gümüşhacıköy ilçemiz Esnaf ve Sanatkarlar Derneğinden emekli, lakabı “Çerkez Yaşar” olarak bilinen, Çerkezoğlu Ticaretin sahipleri Taner ve Zafer’in, Amasya’da öğretmen olarak görev yapan, Mustafa Şen’in hanımı Serpil Şen’in babaanneleri Fatma ÇOLAK bu gün vefat etmiş olup, öğle namazına mütakiben kılınacak cenaze namazı sonrası ilçemiz Hallar mezarlığında defnedilmiştir.

 

ALİ YIKICI

08 Mart 2010 Pazartesi günü Saray Mahallesinde ikamet eden, İstanbul Bağkur İl Md.Yrd. Recep YAKICI, Ziraat Bankasından Emekli Hikmet YAKICI, Asb. Mustafa YAKICI, Emekli Hemşire Necibe YAKICI, Bilgül Gündoğdu, Öğretmen Sevda DALGA'nın babaları  Ali YAKICI, bu gün öğle namazına mütakiben, kılınacak cenaze namazı sonrası Gümüşhacıköy ilçemizde defnedilmiştir.

 
RASİM BAL

08 Mart 2010 Pazartesi günü Aslen Mağraobruğu köyünden olup, Gümüşhacıköy ilçemizde ikamet eden,  Rasim BAL  yapılacak olan cenaze merasimi  sonrası köyünde defnedilmiştir.

 
AHMET YILMAZ

08 Mart 2010 Pazartesi günü Aslen Beden Köylü olup, Gümüşhacıköy ilçemizde ikamet eden, Ahmet YILMAZ yapılacak olan cenaze merasimi sonrası köyünde defnedilmiştir.

 
DURMUŞ ÇAKMAK

08 Mart 2010 Pazartesi günü Gümüşhacıköy ilçemiz Çay Mahallesine bağlı Ayvalı Kışlasında ikamete den Durmuş ÇAKMAK  yapılacak olan cenaze merasimi sonrası Ayvalı Kışlası mezarlığında defnedilmiştir.

 
HAMDULLAH UYSAL

 

Gümüşhacıköy ilçemize bağlı yeni ismi ile Konuttepe, eski ismiyle Karaköy  olan ve Türkiye gündemini meşgul eden, Tekel İşçilerinin  yapmış olduğu eylemin 72. Gününde, Ankara’daki eyleme katılanlar arasında yer alan, 39 yaşındaki hemşerimiz, Hamdullah UYSAL,  Çankaya Mithatpaşa Caddesi’nin Tuna Caddesi  Kavşağı yakınında  karşıdan karşıya geçerken, bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir.Hamdullah UYSAL’ın cenazesi Ankara Adli Tıp morguna kaldırılmış ve oradan alınarak, Gümüşhacıköy ilçemize getirilmiştir. Merhum Hamdullah UYSAL 26 Şubat 2010 Cuma günü yapılacak olan cenaze merasiminden sonra, Konuttepe ( Karaköy )’de toprağa verildi.

 
ABDULLAH AKIN

 

Gümüşhacıköy lisesinde 1978 – 1985 yılları arasında  tarih öğretmeni olarak görev yapan, aslen Bursa’lı olup, ilçemizden evlenen, Gümüşhacıköy’ün eniştesi, Mahir ÖZATA’nın damadı, emekli Asb. Salih DOLUEL’in bacanağı, 1952 doğumlu Abdullah AKIN öğretmenlikten emekli olarak ikamet ettiği Bursa’da yakalanmış olduğu amansız hastalığı sonucu 23 Şubat 2010 tarihinde vefat etmiş cenazesi Bursa’da aynı gün defnedilmiştir. Gümüşhacıköy ilçemizden bir çok insanın tanıdığı, Bursa’lı olmasına rağmen bir Gümüşhacıköy aşığı olan, Abdullah AKIN hocaya Allah’tan  Rahmet diliyor.

 
 İSMET ÇOLAK

 

Gümüşhacıköy Tekel İşletmesinden emekli, aslen Kabaoğuz köylerinden Kızılcaköylü, Gümüşhacıköy esnaflarımızdan Murat ÇOLAK’ın babası, İsmet ÇOLAK bu gün 22 Şubat 2010 Pazartesi günü vefat etmiş olup, ilçemiz büyük camide kılınan ikindi namazı sonrası Çamtepe mezarlığında defnedilmiştir.

 

 
SÜLEYMAN İŞGE

 

Geçtiğimiz hafta lakabı ile  Sultan Süleyman olarak bilinen, ilçemiz İlçe Tarım Müdürlüğü binası yanında ikamet eden, Naci KIRMIZI’nın kayınpederi, Süleyman İÇGE vefat etmiş olup, cenazesi ilçemiz Hallar Mezarlığına defnedilmiştir.

 

TOLGA ÇIRPA

 

09/01/2010 Cumartesi sabah saat :06.00 civarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Tesislerinin bulunduğu alanda, park halinde duran 34 DF 5827 plakalı otonun içinde,  Tolga ÇIRPA (24)  Tamer YİĞİT (24) sohbet ederken, aniden hareket eden otomobil kontroldan çıkarak denize uçtu.20 metre uzaklıkta bulunan otomobili çıkarırken, Tolga ÇIRPA ve Tamer YİĞİT’in cesetlerine ulaştı.Vefat eden gençlerden Tolga ÇIRPA  Gümüşhacıköy ilçemiz Sanayi Sitesinde Motor ustası Comba'nın yanında çalışan Serdar'ın teyze oğlu, İstanbul Yurtiçi Kargoda yöneticilik yapan İhsan NART'ın yeğeni oluyor. 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  6 )                                                          
 

Nusret ŞEN
Rahmetlilerin çoğunu tanırdım.Allah Rahmet eylesin,mekanları cennet olsun.
  Tarih: 30.8.2012                                                          
 
başsağlığı
vefatlara çok üzüldüm.ailelrine allahtan sabır diliorum.
orhan güven Tarih: 27.2.2009                                                          
 
taziye
merhum burhan baloglu nun vefatını sitenizde okudum allah rahmet eylesin,kederli ailesine baş saglıgı diliyorum. muharrem koparan
muharrem koparan Tarih: 24.3.2008                                                          
 

burhan amcanın vefatından derin acı duydum.yakınlarına başsağlığı dilerim
aşkın şaşmaz Tarih: 8.3.2008                                                          
 
BAŞSAĞLIĞI
Merhum Burhan Balogluna Cenabı Allahtan rahmet , sevgili arkadasim Mehmet ve ailesine bassagligi ve sabir diliyorum
Nuray  Taskara Tarih: 7.3.2008                                                          
 
BAŞSAĞLIĞI
Merhum Burhan Amcaya Cenabı Allahtan rahmet oğulları ve arkadaşlarım olan Tolga ve Fatih Baloğluna sabırlar dilerim.
FATİH ERDEMİR Tarih: 23.2.2008

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu