SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
HACIKÖYLÜLERİN MİNİ ZİRVESİ
HACIKÖYLÜLERİN MİNİ ZİRVESİ
İstanbul Kumburgaz´da bir grup hacıköylü hemşeri bir araya gelerek mini bir toplantı yaptı.

Tarih: 06.02.2008      Okunma: 2749     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacköy, Gümüş,  Akpınar Köyü, Alören Köyü, Bacakoğlu köyü, Bademli köyü, Çal köyü, çavuş köyü, çetmi köyü, çiftçioğlu köyü, citlibağlıca köyü, derbentobruğu köyü, doluca köyü, dumanlı köyü, eslemez köyü, güplüce köyü, güllüce köyü, güvenözü köyü, imirler köyü, kağnıcı köyü, karaali köyü, karacaören köyü, karakaya köyü, keçi köyü, kırca köyü, kılıçaslan köyü, kızık köyü, kızılca köyü, kizizoğlu köyü, koltuk köyü, konuktepe köyü, korkut köyü, köseler köyü, kutluca köyü, kuzalan köyü, ovabaşı köyü, pusacık köyü, sallar köyü, saraycık köyü, sarayözü
Gümüşhacıköy’lü hemşeriler İstanbul’da mini bir zirve ile buluştu. Toplantıya, Gümüşhacıköy ilçemizde İnşaat Mühendisi olan Ümit Kaplan, İstanbul’da Bordo Avize Firma sahibi Köseler Köyü dernek başkanı ve Gümyad başkan yardımcısı Selami Aslan, Haşera Kontrol Firma sahibi Ali Turgut, Sağlık memuru Arslan Uysal, Sağlıkcı Mehmet Üstünel, Amasya’dan Gül Fm, Amasyakent Fm sahibi Necati bey ve sitemiz editörü Ali Acar’ın   Cinay Mühendistlik firması merkez bürosunda bir araya gelmesiyle yapıldı.

 

Ev sahipliğini işadamı Murat Cin’in yaptığı toplantıda, Gümüşhacıköy ilçemizin genel durumu hakkında görüş alış verişi yapılırken, son nüfus sayımınında, ilçe merkezi ve köylerin toplam nüfusu : 25.632 olurken,  ilçe merkezindeki nüfus oranının ; 12.847 olarak belirlenmiştir. Sayım sonuçlarına bakıldığı zaman ilçemizin  geçmiş dönemlere göre nüfus yoğunluğunun büyük şehirlere kaydığını rakamlar göstermektedir. Bu bağlamda bizimde tespitlerimize  göre İstanbul genelinde 17 bin Gümüşhacıköy’lü yaşadığı bilinmekte olup, dışarıda yaşayan bölge insanı izin ve ziyaretlerde akraba ve tanıdıklarının yanına kaldığı ve  memleketten uzun zaman olarak ayrı kalan, hacıköylü hemşerilerimizden memleketinde  akraba ve tanıdıkları kalmayanların kalacak sorunu yaşaması bu toplantıda güzel bir fikrin ortay atılmasına vesile oldu. Gümüşhacıköy ilçemizin hakim bir yerinde alınan bir arsanın üzerine,küçük minyatür yazlık site için ev modellerinin ucuz maliyetlere hazırlanması ve adi ortaklık şeklinde  taksitler şeklinde  ödemelerle ilçemizde bir mesken sahibi olması plan ve hazırlıkları yapılması kararlaştırıldı.

 

Bu güzel toplantının tertip edilmesi ve ev sahipliğini üstlenen ve bizlere balık ziyafeti veren değerli hemşerimiz Cinay Mühendistlik firma sahibi Murat Cin beye teşekkür eder. Böyle güzel ve verimli çalışmaların örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz….

 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
SABIR SELAMET VE ZAFER

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu