SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
2008 YILINDA VEFAT EDİP SİTEMİZDE YAYINLANANLAR
2008 YILINDA VEFAT EDİP SİTEMİZDE YAYINLANANLAR
Gümüşhacıköy ilçemiz doğumlu olan genç bir doktor hemşerimizi vefatından dolayı rahmetle anıyoruz

Tarih: 23.10.2007      Okunma: 6672     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : 2008 yılında vefat eden isimler 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

 

2008 TARİHİNDE VEFAT EDENLER

 

ŞERİF ÇALIŞIR

 

Gümüşhacıköy ilçemiz eski ekin pazarı esnaflarından Emekli Astsubay Saim ÇALIŞIR'ın ve Gümüşhacıköy'de eski taksicilerden Ünal ÇALIŞIR'ın babaları lakabı ile Uncu Şerif olarak bilinen,  Şerif ÇALIŞIR 18 Kasım 2008 Salı günü vefat etmiştir.

 

TANER ÇOLAK

 

Gümüşhacıköy YİBO ( Yatılı Bölge Okulu )'da şöfor olarak görev yapan, 1973 doğumlu Taner ÇOLAK uzun zamandır tedavi gördüğü akciğer kanserine yenik düşmüştür.

 05 Kasım 2008 Partesi akşamı aniden rahasızlanan Taner ÇOLAK acil olarak Ankara'ya kaldırılmış olup, hastanede vefat etmiştir.

 

MÜNEVVER ÖZFIRAT

 

Gümüşhacıköy ilçemizde Özfırat Benzinliği olarak bilinen, birinci benzinliğin eski sahiplerinden merhum Enver ÖZFIRAT'ın hanımı Münevver ÖZFIRAT 01/10/2008 Çarşamba günü Hak'kın Rahmetine kavuşmuştur.Merhume aynı gün Gümüşhacıköy ilçemiz büyük cami'den öğlen namazına mütakip kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

 

MUHARREM DÖNMEZ

 

Gümüşhacıköy ilçemizde eski ekin pazarı esnaflarından, eski şoförlerden Merzifon Hacıköy arası taksicilik yapan, lakabı ile Salla Baş Muharrem olarak bilinen Muharrem Dönmez  12/06/2008 tarihinde vefat etmiştir.

 
SAMİ SARIKAYA

Görev Şehidimiz Merzifonlu Başçavuş Sami Sarıkaya Geçirdiği kalp krizi sonucu görev yeri Çankırı 28.mekanize tugayında vefat eden ast subay baş çavuş Sami Sarıkaya memleketi Merzifon da toprağa verildi.6 haziran 2008 cenazesi Çankırı 28.mekanize tugayında tören düzenlenerek ambulans la ve çok sayıda rütbeli komutanlara jandarma eskortları ile Çankırı dan memleketine getirilerek defnedildi.

SEFA ERDOĞAN’IN ANNESİ

 

Gümüşhacıköy ilçemiz Kağnıcı köyünden bir bayan umre ziyareti için gittiği Arabistan’da vefat etmiştir. Diyanet ve özel şirketlerin guruplar halinde organize ettiği umre ziyaretine katılan,  İstanbul İtfaiyesinde görevli Sefa Erdoğan’ın annesi hac görevini yaparken rahatsızlanarak orada hayatını kaybetmiştir.

 

HASAN ARSLAN

 

Gümüşhacıköy ilçemiz sakinlerinden Çay Mahallesinde ikamet eden, Türk Telekom’da çalışan, Mehmet Arslan’ın babası, Hasan Arslan 21/04/2008 pazartesi günü vefat etmiştir.

 

ALİ ARSLAN

 

Çay Mahallesinde ikamet eden, eski mütahitlerden, Osman Karadeniz’in kayın pederi, Cüneyt Karadeniz’in dedesi, Fahri Arslan’ın ağabeyi, Ali Arslan 16 Nisan 2008 tarihinde vefat etmiştir. Merhum Çarşamba günü öğle namazına mütakip kılanan cenaze namazı sonrası Keltepe Mezarlığında defnedilmiştir.

 

İBRAHİM ÇALIK

 

Gümüşhacıköy ilçemiz Hacıyahya Mahallesinde ikamet eden, aslen Hamamözü Arpaderesi köyünden gelme, emekli tekel işletme müdürü İbrahim Çalık 10/04/2008 Perşembe günü evinin önündeki kavak ağacını budarken kontrolünü kaybederek yere düşmüş,  Gümüşhacıköy Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmasına rağmen yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

 

MEHMET ALICININ HANIMI

 

Gümüşhacıköy ilçemizde Alıcılar Sülalesinden, Hacıyahya Mahallesinde Beylik Kapı olarak bilinen İmirler yolu üzerindeki bulunan ikametgahlarında ve  eski leblebicilerden Mehmet Alıcı’nın hanımı, Gümüşhacıköy ilçemizde zahirecilik yapan Ali ve Ankara’da öğretmen olan Mehmet Alıcı’nın anneleri  vefat etmiştir.Merhume 12/03/2008 Perşembe günü Gümüşhacıköy ilçemiz büyük camiinde öğlen namazına mütakiben kılınan cenaze  namazdan sonra defnedilmiştir.

 

AV. BURHAN BALOĞLU

 

Gümüşhacıköy ilçemizin ilk ve en eski Avukatlarından Burhan BALOĞLU vefat etmiştir.

Merhum Av. Burhan BALOĞLU 22/02/2008 Cuma günü Cuma namazına mütakiben ilçemiz büyük camide kılınan cenaze namazından sonra Hallar mezarlığında defnedilmiştir.

 

HAYİK TERZİGÜL

 

Gümüşhacıköy ilçemiz demirciler çarşısında,  eski demirci ustalarından, oto tamircisi merhum  İbrim Terzigül ustanın küçük kardeşi, Gümüşhacıköy ilçemiz sanayi sitesinde oto tamirciliği yapan Comba ve İstanbul’da oto tamirciliği yapan Alihsan Tergül kardeşlerin amcaları Hayik Terzigül 08/02/2008 Cuma günü İstanbul’da vefat etmiş ve toprağa verilmiştir.

 

ALİ GALİP TUNCAY

 

Gümüşhacıköy ilçemizin kültür abidesi, öğretmen, eğitimci, araştırmacı, tarihçi, yazar, muhabir, gazeteci, kütüphane müdürü  ve bir çok  kimliği ile her zaman ön planda olan, Ali Galip Tuncay hoca  Adana’daki oğulları Kürşat ve Hürriyet’in yanında bulunmakta iken hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Bölgemizde yaşayıp aramızdan ayrılan değerli şahsiyetleri sizlere bildiğimiz ve edindiğimiz bilgiler ışığında tanıtmaya çalışıyoruz. Aslında bazı konular iki satır iki cümle ile anlatılmaz ama benim elimden gelen bu kadar diyeyim.

 

CELAL ALPASLA

 

Saray Mahallesinde ikamet eden, Gümüşhacıköy ilçemizde Alpaslanlar olarak bilinen, manifaturacı Yaşar, Halim, Cahit ve Ahmet Alpaslan’nın babaları, Gümüşhacıköy Hayat Eczanesi Sahibi Hayati Alpaslan’ın dedesi Celal Alpaslan  02.02.2008 Cumartesi günü vefat etmiştir.Merhum Celal Alpaslan, 03.02.2008 Pazar günü  öğle namazına mütakip Gümüşhacıköy ilçemiz Hallar Mezarlığında defnedilmiştir.

 

RUKİYE KILIÇ

 

Gümüşhacıköy ilçemiz Artıkabat Mahallesinde ikamet eden, Astsubay Sıtkı ve Zeki Kılıç’ın anneleri, Hacı Mustafa Kılıç’ın hanımı Rukiye Kılıç İstanbul Gata Hastenesinde tedavi altında iken 26/01/2008 Cumartesi günü vefat etmiştir.Merhume 27/01/2008 Pazar günü Gümüşhacıköy ilçemize götürülmüş ve ilçemiz büyük camiden kılanan cenaze namazına mütakip defnedilmiştir.

 

RUMİ ALTINEZE

 

Gümüşhacıköy eşrafın Babaosmanlar Sülalesinden, Eski Gümüşhacıköy belediye başkanlarından İhsan ALTINEZEN’in yeğeni, Kitapcı Mustafa Dündar’ın halaoğlu, Eski terzilerden Salih Tokgözoğlu’nun damadı olan, Emekli Deniz Astsubayı  Rumi Altınezen yakalanmış amansız hastalıktan dolayı ikameti olan Ankara’ta tedavi görmekteyken, 11/01/2008 Cuma günü Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.Merhum Rumi bey  12/01/2008 Cumartesi günü, Ankara’daki  evinin bulunduğu Sincan ilçesi Lale Camii’nde öğle namazına mütakip kılınacak cenaze namazından sonra, Ankara’da defnedilmiştir.

 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  2 )                                                          
 

başsağlığı
Gurbette geç duyduk Allah gani gani rahmet eylesin
mahmut tokgözoğlu Tarih: 12.2.2008                                                          
 
Baş sağlığı
Vefat eden ağabey'imize Allah(cc) rahmet kederli ailesine sabırlar diliyorum.
sinan softa Tarih: 29.10.2007

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu