SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
SİYAMİ BERNEK KADER VE AĞLARI
SİYAMİ BERNEK KADER VE AĞLARI
İnsanların konuşmaları arasında bir deyim vardır, “ kaderin cilvesi ” deriz ya, işte onun misali bu gün sitemizin bu köşesinde sizlere kaderin ağını ördüğü bir insanı tanıtmak istiyorum

Tarih: 22.09.2007      Okunma: 4610     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

İnsanların konuşmaları arasında bir deyim vardır, “ kaderin cilvesi ” deriz ya, işte onun misali bu gün sitemizin bu köşesinde sizlere kaderin ağını ördüğü bir insanı tanıtmak istiyorum. Siyami Bernek Gümüşhacıköy ilçemizin Çay mahallesinde 1959 yılında doğdu, çocukluğu gençliği, Gümüşhacıköy’de geçmiş Üniversite tahsili için kazandığı Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tahsiline başlayan Siyami beyin başına kader çorap örmeye başlar, 1980 yılı öncesi hareketli dönemlerde Üniversite tahsilini tamamlayan Siyami bey, genç bir eğitimci olarak mezun olur, öğretmenlik görevini kısa bir dönem yapsa da, medreseyi yusufiye de  tahsili için tekrar eğitime girer.

Günün gelişen şartları içinde, Gümüşhacıköy ilçesine gelir ve çeşitli iş kollarında faaliyet gösterir. Siyami beye gurbet yolu görünmüştür, misafir olarak gittiği Almanya’da kaçak işçi olarak çalışmaya başlar.

On yıla yakın bir süre Almanya’da bu şekilde çalışmasıyla birikimlerini Türkiye’ye getirerek işini kurmaya karar verir. Antalya’da bir benzin istasyonu açar, dedik ya;  kader ağlarını örmeye başlar, Siyami bey yine kaderin ağlarına takılır; Siyami beyin işlettiği istasyona haraç almaya gelen kişiler ile tartışma sonucu silahlar patlar, olayda bir kişi ölür. Siyami beyin bütün haklılığına karşı ikinci kez medreseyi yusufiye giren Siyami bey ceza alır.

Siyami bey ile Ağustos 2007 ayında Gümüşhacıköy ilçemizde görüşme fırsatımız oldu.Kendisi ile hukukumuz taa eskiye dayanmaktadır. Siyami beyi görünce çok şaşırdım ve olayları bildiğim için geçmiş olsun abi dedim kucaklaştık sarıldık ve sohbete koyulduk. Bir kez daha yaşanan bu talihsiz olayları kendi ağzından dinledik ve 21 ayının kaldığını, 6 günlük izinli olarak çıktığını ve iznini hacıköyde geçirmek için geldiğini öğrendik. Siyami bey ile bol bol  hoş sohbet ettik günün anısına bir kare resim alarak sizlerle paylaşmak istedir.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  8 )                                                          
 

siyami

İBRAHİM ÇEREZCİ Tarih: 27.12.2009                                                          
 
siyamiye
her ne kadar geçmişte ayrı dünyalardaydık ama geçmişte oysa şimdi başına gelenleri duyunca çok üzüldüm bu kardeşime tüm kalbimle geçmiş olsun diyorum allahtansağlık sıhhat ve esenlikler diliyorum.
hasan fındıkoğlu Tarih: 3.12.2009                                                          
 

Siyami kardeşim ALİ beni ziyarete geldiğinde söyledi gerçekten çok özüldüm.Geçmiş olsun diyor ve YÜCE MEVLAM dan böyle üzücü olayları yaşanmamasını diliyorum.
MEHMET  GÜL Tarih: 11.11.2008                                                          
 
canım kardeşim seni çok özlemişiz
resmini internette görünce seni ne kadar çok özlediğimizi anladık. gurbet hepimizi ayırdı. geçmiş olsun dileklerimi sunarım. umarım en yakın zmznda görüşürüz saygılar köprü başını unutma dostum berberin mevlüt kendir
mevlüt kendir Tarih: 20.9.2008                                                          
 
BÜYÜĞÜM ABİM CAN DOSTU
Siyami abiyi bende çocukluğumden beri tanırım. Tam anlamıyla bir insan evladıdır, fakat bizler türk toplumu olarak kadir kıymet bilmez insanlar topluluğuyuz. Siyami abinin başına gelenleri bende mesleğim icabı çok iyi biliyorum suçunun günahının olmadığını ve boş yere yattığını çok çok iyi biliyorum. Ama allahın izniyle o günlerde geçer ve tekrar abimizi aramızda görürüz diyor ailesine ve kendisine sabır diliyorum abi kendine iyi bak seni seviyoruz
faruk çakır Tarih: 19.8.2008                                                          
 
abime
siyami abim mahallemizin en saygın ve en değerli şahıslarındandır.iş icabı memleketten uzakta olmamızdan dolayı uzun yıllardır kendisi ile görüşemedim. buradan hapiste olduğunu duyduğumda inanın çok üzüldüm.Kendisine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.İnşallah bir gün görüşebilmek dileğiyle selam ve saygılarımı sunuyorum. ayrıca siyami abimizin soyadı BERNEK değil BELDEK tir düzeltmenizi rica ediyorum..
mustafa tunca Tarih: 10.7.2008                                                          
 
dostluk
gönüller birdir,insanlar ayrı olsada.yaşananlar güzeldir mazide kalsada.biz dostuz unutmayız uzakta olsada..... mahallemizde saygınlıgıyla tanınan siyami abimize selamlar.
ayhan dedeoglu Tarih: 27.1.2008                                                          
 

siyami abiyi bende taa gençliğinden beri yakinen tanıyanlardanım.Gerçekden sözünün eri,mert,dürüst,arkadaş,canlısı,fakir fukara babası birisidir,Hacıköyden,yolu onun yanına düşüpde,onun ekmeğini,suyunu,en azından bir bardak cayını içmeyen olmamıştır.Hacıköyden yanına iş için giden bir çok gencede iş imkanı sağlamıştır.sizin sayenizde benden bir yaş büyük siyami abimi birden karşımda görünce sanki gerçeğiyle yüz yüze gelmiş gibi oldum.konya ceza evinde yattığını biliyordum.sizinde söylediğiniz gibi kaderin bir cilvesi olarak talih şans zaman,zaman güler gibi olduysada onun yüzüne hiç gülmedi gençliğinin ömrünün çogunu ya gurbetde ,yada hapisde geçirmek zorunda kaldı.inşallah bundan sonraki kalan sürede mutlu bir hayat sürer derken hapishanedeki kalan günleri için,allah sabır versin tez zamanda ailesine ,sevdiklerine kavuştursun derim.
ahmet eke Tarih: 4.11.2007

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu