SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
HAYIRSEVER İNSAN NECMETTİN ÜÇYILDIZ
HAYIRSEVER İNSAN NECMETTİN ÜÇYILDIZ
Ömrünü insanların yetişmesine adayan iyilik meleği Necmettin amca...

Tarih: 31.10.2016      Okunma: 3156     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali Acar 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Necmettin Üçyıldız 1948 yılında İstanbul Fatih'de doğdu, aslen Kastamonu Bozkurt’lu olan gemici bir babanın evladıdır. İlk mektebi Fatih Kuşçu Ali İlkokulnda okudu, ilkokuldan sonra İstanbul Kapalı Çarşıda Dağıstanlılar olarak bilinen Abdül Hafız Özkan’ın yanında çırak olarak kuyumculuk mesleğine başladı. Askerlik öncesi çıraklık ve kalfalak dönemini geçiren Necmettin amca 1972 yılında askerlik dönüşü kuyumculuk sektöründe kendine ait olan dükkanını Çemberlitaş Tavukçu Pazarı denilen Arıören Han’da açtı.

1980 yılında ikinci dükkanını satış üzerine Fatih Fevzipaşa caddesi üzerinde açtı. 1995 yılına kadar kuyumculuk sektöründe imalat ve satış üzerine 35 yıl faaliyet gösterdiği kuyumculuk mesleğini bıraktı.

Birçok siyasi ve sivil toplu kuruluşunda görev alan Necmettin amca, 1972 yılında Milli Selamet Partisi Fatih ilçe teşkilatında görev aldı ve 1980 darbesiyle MSP kapatılmasına kadar devam etti.

1980 yılında Fatih Hırka-i Şerif Derneğinde görev aldı, bu dernek bünyesinde Fatih’te 4 tarihi caminin ihya ve yeniden yapımısın sağladı. O zamanlar Veysel Karani Hırka-i Şerif Cami Hizmet Vakfını kurarak Türkiye’de bir ilk olan kız talebe yurdunun açılışını yaparak 100 kız öğrenci olmak üzere 50 erkek öğrencinin bu kurslarda yetişmesine vesile oldu. Buradan yetişen kız ve erkek öğrenciler şuanda  Türkiye’nin değişik yerlerinde devletin önemli yerlerinde görevde bulunmaktadır.

1992 yılı genel seçimlerinde Rerah Partisinden Kastamonu’dan Milletvekili adayı oldu.1994 – 2002 yılları arasında İstanbul Fatih Belediyesinde iki dönem Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

1996 yılında Fatih’te kısa adı İSEGEV olan, “İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı”nı kurdu, İSEGEV’de Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı ve bu görevde 2007 yılına kadar sürdü.  

2001 yılında AK Parti kurulunca burada görev aldı. 2002 genel seçimlerinde AK Partiden Kastamonu’dan Milletvekili aday adayı oldu.

2005 yılında Fatih’te gençlikle ilgili “Mavi Haliç Derneği”ni kurdu.

Kısa adı TURÇEK olan, “Türbeler, Çeşmeler Derneği” İstanbul’daki Padişah ve Evliyaları konu olan dernekte 2010 yılından bu yana görev yapmaktadır.

2006 yılında THK Fatih Şube başkanlığı görevini aldı.

2007 yılında Çorlu’da merkezi olan “Gül Vakfı”nın Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.  

1980 yılında kurulan “Bezmi Alem Vakfı Gureba Klinikleri Yardımlaşma Vakfı”n da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Suriye’den ülkemize gelen Suriyelilere hizmet vermek üzere 2011 yılında Türkiye’de ilk defa Suriye’li çocuklara ilk önce 1 sınıf açarak işe başlayan Necmettin amca devamında 1000 Suriye’li çocuğun eğitimiyle uğraşmaktadır.

2012 yılında Fatih’te “İstanbul Gençlik ve Düşünce Kulübü Derneği”ni kurdu. Eğitim çağında ilk orta ve lise düzeyindeki öğrencilere dersleriyle ilgili, bilgi beceri, müzik eğitimi ve sportif faaliyetler olarak havacılık alanında model uçak kursu, yamaç paraşut eğitimi, iğcilik eğitimi kursları tertip etmektedir.

Necmettin amca İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Denetimli Serbestlik kurulu üyesi olarak, mahkum ve mağdurların ıslahı, projesinde sivil toplum kuruluşları adına görev yapmaktadır.

Necmettin Üçyıldız fahri olarak daha ismini yazmadığımız birçok kurum ve kuruluşlarda hayır için gönüllü çalışan, ömrünü gençlerin milli ve manevi ortamda yetişmesi vatan millete hayırlı bir insan olması için insan yetiştirmeye adamış birisi olarak adayan Necmettin amca, bir zamanlar İstanbul’da iki kuyumcu dükkanı olan biri olarak şimdi emekli kendini insanlara yardıma adayan biri olarak bilinmektedir. Fatih’te fakir fukara olarak bilinen kişilerin evlerine gider, kendi gözleriyle görür ve ne lazım gelirse onu temin için resmi kurum, vakıflar, dernekler, belediyeleri dolaşarak elinden geleni yapmaya çalışır. Sayısız ödüller alan Necmettin amcanın çalışmalarını yerli yabancı birçok basın kuruluşu haber konusu yapmaktadır.

Necmettin amca ile tanıştığımızdan buyana hukukumuz devam etmekte olup ara sıra kendisiyle hasbihal yapmaktayız. Yumuşak huylu, devamlı gülen yüzüyle tanınan Necmettin amcayı herkes bilir. Türkiye’de siyasi kimliği olan, bürokraside yüksek mevkilerde bir tanıyan kişi vardır.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu