SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
TEDES SOYGUN SİSTEMİ
TEDES SOYGUN SİSTEMİ
Yollara kurulan TEDES tuzaklamalarından can yanmayan yok...

Tarih: 29.10.2016      Okunma: 2395     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali Acar 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Bizdeki bu memleket sevdası oldukça başımıza gelen işlerde tükenmek bilmiyor. Geçtiğimiz yıllarda bir bayram tatili için memlekete gittiğimde bir nüfus cüzdanı değiştireyim dedim, fotoğrafı nüfus müdürüne beğendiremedik, tartıştık iki defa ifadeye gittim, hacıköy nüfus müdürlüğünde kabul edilmeyen fotoğrafla Beşiktaş nüfus müdürlüğünde yeni kimliğimi çıkarttım.

Bu sefer gidişimde ehliyetimi yenilettireyim dedim, biyo metrik resim çekinmek için gittim, Allah’tan fotoğrafçı arkadaş uyardı, çekinilen resim üzerindeki beyaz kare fazla olursa geri gönderiyorlarmış, resmi ona göre ayarladı resmi çekindik, sağlık ocağına rapora gittik, doktor tanımıyorum seni git ikamet ettiğin yerden al sağlık raporunu dedi, baktım yine sıkıntı yaşayacağım alttan aldık ehliyeti yeniledik. Kanunun mevzuatın en incelikleri bizim memlekette yapılmakta biz yinede vazgeçmek bilmiyoruz memleketimizde bu konulardan.

Geçmişten gelen bağkur borcu var, e-devlet’deki hesabımda 490 lira görünüyor ve faiziyle birlikte 3 bin lira olmuş, yeni çıkan mali aftan yararlanmak için taksitlendirmek istedim, bu sefer bayram için gittiğim memlekette senelik iznimde bulunuyordu bu işleri halletmek için SGK Merzifon’a birimi açmış gittim, SGK müdürlüğüne girdik sıraya sıra bize geldi, bir türlü dosyamı bulamıyorlar, ben memurun yanında otururken üç defa dosyayı arşivden istediği adam bulamıyorum diye geliyor ve yoruldum ah oh, sanki sırtında yük taşımış gibi hayıflanmalar velhasıl yarım günüm gitti ve en sonunda kurumun müdür yardımcısının yanına gittim, telefonum evrakta yazılı dosya bulununca beni arayın dedim ayrıldım ertesi gün yine gittim işimizi böylece hallettik ama bizim iki günümüze mal oldu.

8 Mayıs 2016 Pazar günü işyerinin semineri için Bolu Abant’a gidiyoruz. Bir arkadaşım dediki biz arabayla gidelim bir gün önce çıkalım yola memlekete uğrayalım sabah paçamızı içeriz, hamama gireriz eşi dostu görür birde memleket havası alır oradan Abant’a geçeriz dedi.

7 Mayıs Cumartesi akşamı yola çıktık sabah saat:07,24’te Osmancık’tan geçerken çokta dikkatli bir şekilde alçaktan sürünürcesine geçtiğimiz yerde hız limiti 50 biz 50’yi geçmişiz ama o kadarda hızlı olduğunu sanmıyorum çok dikkatli gittiğimi zannediyorum hız limiti 50'yi aşmışız, neyse Eylül ayının başında 199 lira Elektronik Soygun Sisteminden ceza geldi ödedik. Aynı saatte aynı yönde ikinci soygun sisteminden 4 dakika sonra Saat:07,28 geçerken hız limizi 68 ile 420 lira ceza daha yemişiz ama bu ceza bu gün geldi. Aynı saatte aynı dakikalarda birici ceze 4,5 ay sonra geldi ödedik, bu cezadan 4 dakika sonra geçtiğimiz soygun sistemindeki ceza ise 5,5 ay sonra geldi. Cezalar alıştıra alıştıra gönderiliyor. Cezayı yediğimiz hız limizi 68, diğer cezadan 4 dakika sonra işleme giriyor. Birinci ceze 5 ay sonra ikinci ceza 6 ay sonra tarafıma geliyor. Şu anda bu 50 olan hız limitleri 82 çıkmış, bunun kerametini de anlamış değilim. 50 ile milleti soydular aldıkları paralar fazla geldi hız limitini 82 çıkarmışlar.

Yorumları size bırakıyorum, hani Nasrettin hocanın bir deyimi var “Bana Eşekten Düşen Getirin” o benim halimden anlar, Trafikte Elektronik Soygun Sisteminden ceza yiyen arkadaşlar benim halimden çok iyi anlar. Diyecek bir şey bulamıyorum ama içinden çok kelimeler geçiyor.

En basiti haram zıkkım olsun………..

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  1 )                                                          
 

osman sayılır
aynı kazığı bende 3 defa yedim 3 dakka ara ile 2 defa ceza kesilmiş cezaların makbuzu hala gelmedi sıksık interneten konrol etmek gerekiyor
  Tarih: 29.3.2017

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu