SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
CEMATCILIK BENİ GERİYOR
CEMATCILIK BENİ GERİYOR
İçinde bulunduğumuz durumu daha iyi anlıyorum.

Tarih: 17.08.2016      Okunma: 2505     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali Acar 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Cemaat kelimesinin kökeni Arapça “Cem” kelimesinden gelmektedir. “Cem” kelimesinin anlamı; toplama, bir araya getirme anlamana gelmektir. Cemaat kelimesinin manası ise insan topluluğu ve kalabalık manasına gelmektedir.

Cemaat kelimesi bende her zaman büyük bir antipati oluşturmaktadır. Cemaatcı kafalar birçok insanın hayatını geleceğini, umutlarını çaldı. Bunu yaparken de içinde bulundukları cemaatcılığın geliştirmiş olduğu din anlayışını tam bir münafıklık içinde sürdürerek birçok insanın hayatında unutulmaz iz, etki ve tahribat yaptılar. İçinde bulunduğumuz şu günler ve son bir ay öncesine kadar işlerin bu boyutta olduğunu kimse tahmin edemiyordu. Cemaatcı zihniyetlerden zarar görenler hiçbir zaman seslerini duyuramadığı gibi, duyan ilgilenende olmadı. Bende çevremdeki cemaatcı zihniyetlerden gördüklerimi kendi açımdan yazmaya karar verdim.

Gümüşhacıköy ilçemiz İmam Hatip Lisesinin ilk 31. Sırasında kayıtlı öğrencisiyim, okul numaranda 31 olarak geçmektedir. İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfından ayrıldım ama İmam Hatip kültürüyle yetişmiş birisiyim, bununla da her zaman övünmüşümdür. Bizim öğrencilik dönemimizde de cemaatcılar vardı. Cemaatçi zihniyetler hiçbir zaman İmam Hatipli öğrencileri sevmediği gibi yanına yöresine yaklaştırmazlar hatta adam yerine bile koymaz, İmam Hatip okullarına öğrencide vermezdi. Cemaatçi tipler, model olarak davranış ve yaşamlarıyla her zaman toplum tarafından bilinirdi.

1990 yılında memuriyet hayatıma Bakırköy Kaymakamlığında başladım, memuriyet hayatımızda da cemaatçi şahsiyetler kendini belli ediyordu. İstanbul’a gelmeden memlekette Milli Gençlik Vakfını kurucuları arasında yer aldık, Milli Görüş çizgisinde faaliyetlere katılıyorduk. İstanbul’a gelince MGV’nin Bakırköy teşkilatında görev aldım, bu arada siyasi alanda da o zaman Refah Partisi Bakırköy ilçe teşkilatı ve İstanbul il teşkilatlarına gidip geliyordum. 1993-1994 yılları arasında Ferah Partisi İl Başkanı Sekreterliği görevini yürüten Av. Yunus Can abiyle tanıştım. Devamlı yanına gidip geliyordum, bir Cuma akşamı yeni Yunus abiyi ziyaret gittiğimde, o dönemin Refah Partisi il başkanı olan Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyle tanıştırdı. Tayyip bey bir program için Sefaköy’e gitmek için hazırlanırken, Yunus abi Tayyip beye benim için, hemşerim Şirinevler’de oturuyor başkanım geçerken bırakabilirmisiniz dedi. Siyah bir Mercedes Tayyip bey kullanıyor, arabada ikimiz varız, Tarlabaşı Şişhane’den yola çıktık, giderken adımı soyadımı memleketimi ve evlimi bekarmı olduğumu sordu,  bekarım diye cevap verdim, senin yaşın kemale ermiş hemen evlenmen lazım dedi, bende efendim ben Kemalide geçtim, Niyaz’a erdim dedim. Sohbet o kadar güzeldi ki ben Şirinevler’de inmekten vazgeçtim, Reis’le birlikte Sefaköy Sultan Murat Caddesine kadar gittim.

Av. Yunus Can abiyi devamlı ziyaret ediyor, burs meselesi, iş meselesi yakın ve çevremize yardımcı oluyorduk. 2004 seçimlerinde Tayyip bey belediye başkanı olunca, Yunus abiyi ziyaretim esnasında, belediyede ihtiyaç varsa verilecek her göreve hazırım dedim. Bir gün çalıştığım işyerinin faksına bir yazı geldi, beni çağırıyorlar hemen Yunus abiyle görüşmeye gittim. O dönem belediyelerle ilgili izole var, tayin ve nakiller kapalı personelde alımıda yapılamıyordu. Bir ara nakiller açıldı dilekçemi verdim bir hafta içinde yazım geldi 15 Aralık 2004 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesine geçiş yaptık Encümen Müdürlüğünde göreve başladım. 1997 yılında Pendik Belediyesine Zabıta olarak geçiş yaptım 4 aya yakın burada çalıştıktan sonra,  tekrar büyükşehir Zabıta Müdürlüğüne geçtim.

2003 yılında çocukların okulları için zabıtadan ayrıldım, belediyede başka bir müdürlüğe şef olarak geçtim. Burada çalışırken o zamanın parasıyla 2,5 tirilyonluk bir demirbaş malzemenin mevzuata kanunlara aykırı işlemlerine imza atmadığım için, istenmeyen adam, karşı gelen, uyumsuz geçimsiz ilan edildim, bende kendi isteğimle başka müdürlüğü geçiş yaptım. Bu arada beni bilen tanıyan kişiler, belediye de yeni kurulan bir müdürlüğe müdür yardımcısı olarak beni önermişler, bizi önerdikleri müdürlü görüşmeye bir arkadaşımla beraber gittim, her şey tamam dedi oranın müdürü, ama bir daha arayan soran olmadı.

2008 yılında başka bir müdürlüğe geçiş yaptım, burada da Fatih Samatya semtinde belediyeye ait bir boş binaya amir olarak atadılar boş binaya 6 ay gidip geldim.

2009 yılının başında Emlak Müdürlüğüne geçtim, 2010 yılın ikinci ayında müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. Beraber çalıştığımız müdür değişince başka bir müdür geldi. Üç arkadaş müdür yardımcısı olarak görev yapıyorduk. İki arkadaşın onayı mevcut, diğer arkadaşın müdür yardımcısı onayı bekleniyordu. Yeni gelen müdür önce onay bekleyen arkadaşı sürdü, ikinci olarak diğer müdür yardımcısı arkadaşa iftira yaparak sürdürdü. Sıra bana gelince havadan sudan bahanelerle benimde müdür yardımcılığı görevimi aldırarak şu andaki bulunduğum müdürlüğe sürgün ettirdi. Başımızdaki müdür 3 müdür yardımcısını bu yolla tahliye ederek, kendi kafasına göre kanunda mevzuatta yeri olmayan bir şekilde o dönem sözleşmeli personel olan 5 kişiyi birim sorumlusu diyerek müdür yardımcısı olarak görevlendirdi.

Sürgün yazım çıkınca ben bu olayı yukardaki makamlara götürmek istedim, o dönem başımdaki daire başkanı benimle muhatap olmadı, bende bizden sorumlu olan genel sekreter yardımcısı olana kişinin makamına gittim. Olayları anlattım bu şahsiyet cemaatcılık yapıyor, hiçbir suç ve günahım olmamasına rağmen eften püsten bir meseleyle bizi sürdürdü diye anlattım. Benki 90-100 arası performans alan çalışkan memur,  birden 80 puana düştüm, ayrıca 2013 yılı ikinci devre benim performans sicil kayıtım yok.

Ayrıca müdür yardımcısı olduğum dönemde hiç tanımadığım genç bir öğretmen benimle tanışmak istediğini söyledi geldi görüştük, daha sonra genç bir avukat geldi aynı şekilde görüştük ve tekrar bir müddet sonra ikisi birlikte gelerek Fatih’de kurmuş oldukları derneklerine Perşembe akşamları sohbete davet ettiler. Ben olaya soğuk bakınca ilgilenmeyince, bir şekilde bizi harcatma yöntemine gidildiğini şimdi daha çok iyi anlıyorum.

2013 yılı 5 Temmuz’unda görevden hiç gerekçesiz bir şekilde sürgün edildim, sürgünde görev yapan her sabah evden çıkıyor işyerine gidiyor akşam çıkıyor eve geliyorum. En verimli 3 yılımı heba ettiler. Beni süren müdürde bir yıl sonra görevden alındı. Ben şu içinde bulunduğumuz yaşadığımız olaylara şahit oldukça herşeyi daha açık seçik ve ne görüyorum. Cemaat terimi beni geriyor.

Ben bütün yaşadıklarımı Allah’a havale ediyorum. 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu