SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
AMASYA´DA FETO/PYD OPARASYONU
AMASYA´DA FETO/PYD OPARASYONU
15 Temmuz Darbe girişimiyle ilgili Amasya´da gözaltına alınlar...

Tarih: 29.07.2016      Okunma: 3128     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Amasyayorum.Com 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

‘Fuat Avni’ Operasyonunda Amasya’dan Gözaltı

‘Fuat Avni’ Operasyonunda 31 Şüpheli arasında Ş.K. adlı bir üniversiteli bayan öğrencinin Amasya’dan olduğu öğrenildi.

Kamuoyunda “Fuat Avni” olarak da bilinen FETÖ/PDY mensubunun gerçek kimliğinin deşifresine yönelik İstanbul merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 31 şüpheli arasında bulunan Ş.K. adlı üniversite öğrencisinin Adrese dayalı ikametgah adresinin Amasya’da olduğu öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1,5 yıldır süren çalışmanın ardından, İstanbul, Ankara, Van, Mersin, Kocaeli, İzmir, Bursa, Rize, Amasya ve Hatay’da tespit edilen bazı adreslere operasyonlar cumartesi sabahı eş zamanlı olarak düzenlemişti. Amasya’da yapılan operasyonda Ş.K. adlı üniversite öğrencisinin ikanetgah adresinin Amasya gösterildiği ve Amasya’daki adresine yapılan operasyonda bulunamadığı, İstanbul da yapılan geniş çaplı operasyon sonucunda gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyonlarda FETÖ/PDY’nin amaçları doğrultusunda yayın ve propaganda faaliyetinde bulunduğu öne sürülen Rota Haber, Subuo Haber, Aktif Haber, Haberdar, Merkür Haber internet sitesi yöneticileri ile toplumda algı yaratmak, devlet büyüklerini küçük düşürmek, resmi devlet kurumlarını itibarsızlaştırmak ve darbeye zemin hazırlamak için örgütlü hareket ettikleri ileri sürülen 31 kişi gözaltına alınmış olup bu kişiler adliyeye sevk edildi.

 

YESİAD KAPATILDI

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ FAALİYETİNDE

KAPATILAN OKUL, VAKIF ve DERNEKLER

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenen cuntacıların 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiyesi eşliğinde Bakanlar Kurulu’nca 81 ilde ilan edilen olağanüstü hâl (OHAL) uygulamasının ilk kanun hükmünde kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kararnamede; önemli bir bölümü, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hükümet ve Genelkurmay Başkanlığı’nca darbe girişiminin sorumlusu olarak işaret edilen Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili görülen 35 sağlık kuruluşu, 934 okul, 109 öğrenci yurdu, 104 vakıf, 1125 dernek, 15 üniversite ve 19 sendikanın kapatıldığı duyuruldu. Kapatılan dernek, sendika, sağlık kuruluşu ve okullara mühür vurulmaya başlandı.

OHAL kararnamesiyle Amasya’da kapatılan dernek ve okulların tam listesi şöyle:

Amasya Çalışanları Eğitim ve Kültür Derneği, Amasya Kılıçarslan Eğitim Vakfı (AKEV), Merzifon Bahtınur Derneği, Merzifon Sanayici öe İş Adamları Derneği, Özel Merzifon AHİ İilkokul, Özel Merzifon AHİ Ortaokulu, Özel Sultan Beyazid Temel Lisesi, Suluova Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Yeşilırmak Sanayici ve İş Adamları Derneği


FET֒nün okulları kapatılıyor!

Amasya’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı oldukları belirlenen 4 özel okul ve 2 öğrenci yurdu kapatıldı

Darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında ilk kanun hükmünde kararname ile Amasya’da FETÖ Terör Örgütüyle bağlantılı olan 4 özel okul ve 2 öğrenci yurdu olmak üzere toplam FETÖ Terör Örgutüne bağlı 6 eğitim kurumu kapatıldı.

Daha önceki soruşturmalar kapsamında kayyum atanarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden okullar kanun hükmünde kararname ile eğitim öğretim faaliyetlerine son verilmiş oldu.

Amasya Genelinde kapatılan Özel liseler arasında Ahi Koleji Ümit Eğitim Kurumlarına bağlı okullar arasında yer alan Özel Merzifon AHİ İilkokul, Özel Merzifon AHİ Ortaokulu, Özel Sultan Beyazid Temel Lisesi ve öğrenci yurtları kapatıldı.

 

258 Öğretmen Açığa Alındı

Aktif Eğitim-Sen Amasya İl Temsilcisi Salih Süren gözaltında

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişimi soruşturması kapsamında 258 öğretmen açığa alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Amasya ve ilçelerinde toplam 258 öğretmen açığa alındı. Aktif Eğitim-Sen Amasya İl Temsilcisi Salih Süren’de gözaltına alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Aktif Eğitim Sendikası’nın 81 ilde şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapan öğretmenleri, görevden aldı.

Bakanlık yetkilerinden alınan bilgiye göre, Aktif Eğitim Sendikası’nın 81 ilde şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğini yürüten öğretmenler görevden alındı.


                                                                                        Kaynak : amasyayorum.com

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu