SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
ANILARLA GÜMÜŞHACIKÖY (3) Dr.Mehmet Altıntaş
ANILARLA GÜMÜŞHACIKÖY (3) Dr.Mehmet Altıntaş
Sitemiz köşe yazarlarından Muhterem Kaya beyin bir yazısı..

Tarih: 09.09.2015      Okunma: 3538     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Muhterem KAYA 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

             Gümüşhacıköylü.Net internet gazetesi iyi niyetle kurulmuş, çok hayırlı hizmetler yapmış, ilçemizin sesini dünyaya duyurmaktadır. Haklı olarak yazıları ile artık yorulduğunu ve bu işe son vermeyi bile düşündüğünü ancak memleket sevgisi ve ona hizmet etme aşkının bunu engellediğini, bir yerlere mesaj niteliğinde iletmeye çalışsa da LÜTFEN SESSÜZLÜK tabir edilen bir hal mevcuttur.

 

            Tabelasında, GHK’de oturanların sayısı 14 bin  derken gurbetteki hemşerilerimizin sayısı belki bunun iki katıdır. Kaymakamı, Belediye Başkanları, Sivil Toplum örgütleri, Resmi ve Özel Kurumlar, Esnaflarımız, Muhtarlarımız, Spor Kulüplerimiz, Siyasi Parti Yöneticilerimiz, yazılar okuyarak, çalışma ve faaliyetleri ile ilgili açıklama duyurularla, reklam ve ilanlarla destek vererek, haber, yazı, resim, şiir, hikaye, makale, deneme, şarkı-türkü sözleri yazarak, yazılara yorum yaparak bu siteyi canlı-heyecenlı-taze tutmayı başarabiliriz. Herkes kendini kenara çeker, bana ne derse,bir başına Ali Bey ne yapsın, site can çekişen yorgun savaşçı konumundan öte gidemez.

 

1975 yılında Eskişehir'de Ülkü Ocakları Başkanı olarak zamanın Başbakan Yardımcısı MHP Genel Başkanı Alpaslan TÜRKEŞ Bey, Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU, Ramiz ONGUN ve Türkmen ONUR ile  Eskişehir ve Memleket meselelerini hakkında konuşurken ''TÜRK MİLLETİNİN DEĞERLİ EVLATLARI, YORULMAZ, YENİLMEZ VE USANMAZ İNSANLAR OLMAK ZORUNDADIRLAR'' Çünkü Cennet bir vatanda, etrafı hiçte dost olmayan ülkelerle komşuluk yapmak ve de çok güçlü olmak zorundayız. Bizim zayıf olduğumuzu ve birbirimize düşürülme oyununa getirildiğimiz ve zayıf hissedildiğimiz, gaflet ve delalet içinde olduğumuz anda bizleri çok sıkıntılar bekliyor, sözleri hala kulaklarımda çınlıyor.Bunu niçin paylaşıyorum ? İlçemizin tanıtımına ve gurbette memleketimizde olup bitenden haberdar olmamızı, azalan bağlarımızın kopmamasına vesile olacak şekilde, herkes ben ne yapabilirim derse, herkesin yapacak bir şeyi olduğu ortaya çıkacaktır. Aksi takdirde BU BAL KOVANI ARILARIN ÇALIŞMADIĞINDAN SÖNECEKTİR.

 

Ali ACAR Bey tanışmak için çalıştığım Milli Eğitim Bakanlığına ziyaretime geldiğinde sohbetin bir yerinde yazarlık teklif edince, kardeş ben çok yoğun adamım. Kızılay ve Milli Eğitim Bakanlığı çok yoğun çalışma ve ziyaretçisi olan bir yer, üstelik ben 1999 yılında Samsun MHP Milletvekili 3.sıra adayı olarak Milletvekili seçildim. Şimdiki ayyuka çıkan seçim hileleri ve ayak oyunları ile en gariban ve arkası olmayan aday olarak Milletvekilliği elinden alınmış birisi olarak çok yoğunum dedim, yazamayacağımı söyledim. Abi, fırsat buldukça yazarsan memnun olurum şeklinde nazikane israrları ile:

 

-ANILARLA GÜMÜŞHACIKÖY (2)18.02.2015 de 1407 okuyucu,

 

-ANILARLA GÜMÜŞHACIKÖY(1)11.12.2014 de 1609 okuyucu

 

-GHK.MANEVİ HAYAT-CİN HOCA-26.10.2014 1350 okuyucu

 

-GHK.NOSTALJİSİ-YÜKSEL SOKAK-ANNEANNEMGİLİN SOKAK-05.09.2014 DE 1763 okuyucu

 

-BAYRAMLIK BİR YAZI-GHK.DE SAĞLIK-30.07.2014 1332 okuyucu

 

-50 YIL ÖNCE GHK.OYNANAN ÇOCUK OYUNLARI-27.06.2014-1958  okuyucu

 

-BERBER VE SÜNNETÇİ ÖMER UYSAL,

 

-MÜFİDE TÜRKMEN

 

-NÜKTEDAN CİMBEK vb. yazılarla GHK.NET sitesine destek vermeye çalıştım. Aslında yeni bir yazı yazmak ve yazmamak arasında tereddütlü idim.Artık Ali ACAR Beyde kimseye yeni yazılar yazın demiyor, eskimiş yazılarla vaziyeti eh işte türünden idare etmeye çalışıyordu. Fakat aşağıda ele alacağım konu beni yazmaya bir yerde mecbur etti.

 

           DR. MEHMET ALTINTAŞ

 

30.07.2014 DE YAZDIĞIM GHK’DE SAĞLIK yazımda benim hatırlıyabildiğim en eski Hükümet Tabibi Dr. Mehmet ALTINTAŞ Bey olduğunu yazmıştım. Annennemgilin evinde kiracı olmaları, rahmetli babam Niyaz KAYA’nın bir sağlık personeli olması benim sağlıkla  ilgimi hep çekmiştir. Kızım Hilal şimdi Eskişehir Osmangazi Ün. Tıp Fakültesinde, şimdi doktor adaylarına ders vererek memlekete hizmet ederken, diğer kızım Ümmühan Ayşe Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde, babamın adını taşıyan yeğenim Niyazi, İstanbul Bağcılar Devlet hastanesinde, yine yeğenim Nihal Almanya'nın Köln şehrinde sağlı personeli olarak insanlık alemine hizmet vermeye çalışıyorlar. Yani sağlıkçılarla iç içe bir aileyiz. O kadar da eş dost, akraba ve arkadaşlardan da sağlık dünyasında hizmet eden dostlarımız var.

 

         GHK’DE SAĞLIK  yazımı okuyan hemşehrilerimizden Ahmet ŞAHBAZ Bey Ankara Yenişehir Sağlık Meslek Lisesinden ve Gümüşhacıköy’den tanıştığı Dr. Mehmet ALTINTAŞ Beyin  yeğeni  Sabriye hanımı yazımızdan ve Gümüşhacıköylü.Net’ten haberdar edince, kendileriyle bu şekilde irtibat sağladık. Sabriye Hanım Dr. Mehmet Beyin yeğeni olarak ilkokul 5.sınıfı Kemal Paşa İlkokulunda ve Ortaokulu da Gümüşhacıköy Ortaokulunda okumuş, kendisini bizler kadar Gümüşhacıköy’lü hisseden bir Gümüşhacıköy sevdalısı hemşehrimizdir. İzmir’de yaşayan Sabriye Hanım ve emekli Albay eşlerinin Gümüşhacıköy’lü hemşehrilerimize selam ve sevgileri var. Sağolsun Sabriye Hanım ricamızı kırmadı ve Dr. Mehmet ALTINTAŞ Beyin bir fotoğrafını ve biyoğrafisini gönderdi. Bende bu vesileyle sizleri yakın tarihimize, beraber yolculuğa davet ediyorum. Sanıyorum  aziz dostum, Gümüşhacıköy’ümüzün medar-iftiharı ilçemiz.Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mümin SARIKULAK Bey yorum ve ilavelerle yazımızı zenginleştirecektir.

 

Gümüşhacıköy halkı DR.MEHMET ALTINTAŞ’a minnettardır. Allah ondan Razı olsun. Mekanı Cennet olsun. Geride kalanlarına sağlık ve huzur diliyoruz.

 

1925 yılında Niğde'nin Bor kazasının, Akçaviran köyünde dünyaya geldi. İlkokulu bitirdikten sonra, okuma isteğini babasına ilettiğinde olumsuz cevap aldı. Babasının tüm muhalifliğine rağmen her gün Bor ilçesine yürüyerek gidip gelerek orta okulu bitirdi. Sonrasında Diyarbakır Erkek Lisesi'ne ve oradan da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kayıt olarak amacına ulaştı. 1957 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. İlk görev yeri Ordu'nun Akkuş kazası hükümet tabipliği oldu. Buradan sonra Ankara Hava Hastanesi'nde tabip asteğmen olarak askerlik görevini tamamladı. 1959 yılında Gümüşhacıköy ilçesi hükümet tabipliğine kendi isteğiyle atandı. 1963 yılında Ankara Doğumevi'nde ihtisasa başladı. 1967 yılında Isparta Doğumevi'ne atandı. 1979 yılında İzmir'e atandı. Çalışmayı çok seviyor ve emekli olmak istemiyordu. 1984 yılının 8 Şubat günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Henüz 59 yaşında idi. Çok erken bir kayıp oldu. Çok iyi bir insan ve çok iyi bir doktordu. Gümüşhacıköy insanına özel bir ilgisi ve sevgisi ölünceye kadar devam etti. Ankara'da bulunduğu süre içinde ve daha sonraki görevleri esnasında nerde bir Gümüşhacıköy’lüye rastlasa ailesinin bir ferdi gibi yakınlık gösterdi ve yardımcı olmaya çalıştı. Eşi Nevin Teyze halen İzmir'de ikamet etmektedir. İki kızı da İngilizce öğretmeni olarak Türk Milleti'ne hizmet etmektedirler.

 

Gümüşhacıköy halkı ilçemizden 52 yıl önce ayrılan ve Hakk'ın rahmetine kavuşan bu müstesna insanı asla unutmadığını ve yaşatacağını bu yazı ile bir kez daha ortaya koymaktadır. Doktor Mehmet Altıntaş'a Allah'tan Rahmet diliyoruz. Dileriz mekanı cennettir inşallah.

 

Bu da gösteriyor ki millete gerçek anlamda hizmet eden insanlar gönüllerde taht kurar ve unutulmazlar.

 

Not :Yukarıda bahsettiğim diğer yazılarımı okumak ve yorumlarıyla katkı sağlamak isteyen hemşehrilerimizin SİZDEN GELENLER bölümünde yazılarımı okumalarını bekliyorum.

 

Herkese sağlık dilerim.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  6 )                                                          
 

Aysel ÖZFIRAT
GHK.NET deki Dr. Mehmet Altıntaş'la ilgili son yazınızı ve diğer yazılarınızı ( bazılarını ilk kez bazılarını yeniden) okudum Muhterem Bey. Benim için tam bir nostalji oldu. Kasabamızın sokaklarında dolandım. Okullarıma, sokaklarına, düğünlerine, arkadaşlarıma kısacası çocukluğuma gidip döndüm.Teşekkürler. Yazmaya devam edin bence. Elinize kaleminize sağlık.
  Tarih: 22.9.2015                                                          
 
İsmail Avcı
Değerli ağabeyim; yazınızı ilk yayınlandığı gün okudum.Eline yüreğine sağlık.İlçemizde yaşamış olan büyüklerimizden değerli bir şahsiyeti daha sayenizde yad ettik.Yazılarınızın devamını bekliyoruz.Sizin gibi bir ağabeyim olduğu için gururlryum.Ömrünüz uzun ve bereketli olsun.
  Tarih: 18.9.2015                                                          
 
Hilal Kaya Erdoğan
Doktor Mehmet Altıntaş'a da Allah'tan rahmet dilerim...
  Tarih: 12.9.2015                                                          
 
Hilal Kaya Erdoğan
Babacığım kalemine ve ellerine sağlık..
  Tarih: 12.9.2015                                                          
 
Ahmet Şahbaz
Merhaba Saygıdeğer Gümüşhacıköy'lu hemşerilerini, Çok kıymetli Eğitimci yazar hemserim iz Muhterem Hocamız yine biraz argo tabirle söyleyecek olursak inciler dokturmus.Olayları irdeleyerek incelemede ve anlaşılır dille kağıda dökmek Mahir olan hemserim iz yine büyük bir araştırmaya imza atmış. Tebrik edip başarılar dilerim.
  Tarih: 9.9.2015                                                          
 

Muhterem kardeşime bu güzel anılarımızı tekrar yaşattığı için çok teşekkür ediyor ve Gümüşhacıköy'e gönül vermiş bir hemşehriniz olarak mutluluğumu ifade etmek istiyor,sevgi ve selamlarımı iletiyorum.
  Tarih: 9.9.2015

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu