SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
MEVLÜT KALELİ
MEVLÜT KALELİ
Mevlüt Kaleli ile yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Tarih: 24.02.2014      Okunma: 7621     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

1958 yılının ilk günü , 01.01.1958 tarihinde Gümüşhacıköy’de dünyaya geldi. Babası Hacı İsmail, annesi Fatıma KALELİ, Hacı İsmail ilçemizde Temür’ün İsmail olarak bilmektedir. Mevlüt bey altı kardeş olup, kendisi dördüncü sırada yer almaktadır. İlk ve orta okulu ilçemizde bitirdi, 1972 yılında girdiği imtihanda Artvin Öğretmen okulunu yatılı olarak kazandı. 1976 yılında mezun oldu ve Muş’a öğretmen olarak atandı. Aynı yıl, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesini kazandı, eğitimine devam etmek için öğretmenlikten istifa etti. 1979 yılında Ön Lisans Eğitimini tamamladı, Lisans eğitimine devam ederken, Gümüşhacıköy ilçemize öğretmen olarak ataması yapıldı. Bir yıl sonra 80 ihtilalinin olmasıyla birlikte, öğrenim gördüğü okuldan ve öğretmenlik görevinden ayrılmak zorunda kaldı. 1983 yılında askerlik vazifesi için kısa dönem Burdur’a gitti, askerlik dönüşü, ilçemiz bir dönem ticaretle uğraştı, bu süre içinde bir çok sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik ve etkin görevler aldı, 1993 yılında tekrar öğretmenlik görevine döndü, 1995 yılında Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı emrinde, Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü (BİLGEM) Sınavlar Dairesinde, 1998 yılında Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ( EĞİTEK) Açık Öğretim Kurumları Ölçme Değerlendirme Daire Başkanlığı Test Geliştirme Şubesinde görev aldı bu dairenin değişik birimlerinde görev yaptı, Mevlüt bey halen Bakanlığın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ürün Kalite Kontrol Komisyonu-Denetleme Kurulu Üyesi ve aynı zamanda, Bakanlığın yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğu tüm sınavların denetlenmesinde, Bakanlık Temsilcisi olarak görev yapmaktadır.  

Bu şubede 2004 yılına kadar çalıştıktan sonra EĞİTEK in farklı birimlerinde görevlerde bulundu. Halen Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ürün Kalite Kontrol Komisyonu-Denetleme Kurul üyesi ve aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı’nın yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğu tüm sınavların denetlenmesinde ‘Bakanlık Temsilcisi’ olarak görev yapmaktadır.

 Ayrıca Türk Eğitim-Sen Ankara 2 No’lu şubesinde 2000 yılında seçildiği Yönetim Kurulu Üyeliğine 8 yıldır aralıksız devam etmektedir.

 Mevlüt KALELİ evli ve dört çocuk babası, eşi Muazzez hanım Gümüşhacıköy Nüfus Müdürlüğünde 20 yıl memurluk ve yöneticilik yaptıktan sonra Ankara Keçiören Nüfus Müdürlüğünden emekli olmuştur. 

 Mevlüt ve Muazzez çiftinin Nagehan, Neslihan, Efsun Ülküm ve Tuğçe olmak üzere dört çocuğu var.

Mevlüt abi memlekette, mahallemizde komşumuzdur, ben kendisini bizim mahalleye taşınmadan önceki evleri kuru çayın kenarına yakın, Sadullah Camisinin karşısında iki katlı evlerinin altında bakkal ve seten işlettikleri zamandan tanıyorum, Mevlüt abi bizim jenarasyonun ekolleri arasında, söylemiyle, duruşuyla hep aynı olmuştur, hatip kişiliğiyle, olduğu gibi görünen, göründüğü gibi olan birisidir.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  1 )                                                          
 

BAYRAM COŞKUN
MEVLÜT KALELİ GÜMÜŞHACIKÖYÜN YETİŞTİRMİŞ OLDUĞU HAS ADAMLARDAN BİRİSİDİR.ADAM GİBİ ADAMDIR.
  Tarih: 26.3.2014

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu