SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
AMERİKA´DAN BİR DOST SELİM TOPAL
AMERİKA´DAN BİR DOST SELİM TOPAL
Onaltı yıldır görüşemediğim bir dostum ile tesadüfen karşılaştım..

Tarih: 04.02.2014      Okunma: 6792     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

16 yıldır görüşemediğim bir hemşerim ve dostum ile uzun yıllardan sonra bir araya geldik, dil öğrenmek için altı aylığına Amerika’ya giden Selim beyle irtibatımız koptu, o gündür bu gündür kendisiyle görüşemiyorum ama aklımın bir kenarında Selim TOPAL diye bir arkadaşımız var, Amerika’ya gitti diye biliyordum takii geçen hafta Fatih’te bir randevuya gecikmemek için hızlı hızlı ilerleken, Fatih PTT'si önünde telefon ile görüşen birini gördüm, sima tanıdık, oda beni görmüş ama acaba diye aklından geçirirken, Ali abi dedi, Selim dedim ve uzun bir zaman sürecinden sonra bir birimize kavuştuk,  o gün onunda işi varmış, benimde işim vardı, ertesi günü sabah kahvaltısında buluştuk, ne var ne yok her şeyi yere serdik uzun uzadıya güzel bir hasbihal yaptık. Anlattığına göre ada beni arıyormuş soruyormuş Amerika'dan bile araştırmış ama ulaşamamış.

Altı aylığına giden Selim kardeşim, Amerika’ya yerleşmiş öğrenciliği bitmiş bir üniversitede ders veriyor, ticaretle uğraşıyormuş, sosyal alanda, Amerika’da Amasya’lı hemşerilerimizi bir araya getirmiş, bir oluşum yaparak dernekleşme faaliyetine girmiş, kendine güzel bir yer edinmiş, tam bir Anadolu ve Amasya’lı insanı olarak taaa okyanus ötesinde bizleri  güzel şekilde entemsil etmektedir. Türkiye’den Amerika’ya giden tüm Amasya’lılarla irtibatı olduğu gibi Türk insanına çok faydalı hizmetler veren bir konuda olduğunu öğrendim,  Amerika’ya davet aldım, nasip olursa Selim kardeşimin davetinede icabet etmek istiyorum.

Selim TOPAL 1969 yılı Merzifon doğumlu, ilk orta ve liseyi Suluova’da okudu, 1993 yılında, Malatya İnönü Üniversitesi Kimya Bölümünü bitirdi, bir yıl Malatya Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Biyokimya Hormon Labaratuar sorumlusu olarak görev yaptı. Van Tıp Fakültesinde Klinik Biyokimya Bölümünde Mastıra başladı, Sağlık Bilimleri Enstitüsünde araştırma görevlisi oldu, 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığında göreve başladı, Doktora için Sakarya Üniversitesine başladı, Doktora yaparken, 1998 yılı Ağustos’unda burslu olarak Amerika’ya gitti. Amerika’da New York Eyaletindeki üniversitede akademik çalışmalar yaptıktan sonra, yöneticiliğe başladı, uzun bir dönemdir Amerika’da yaşamaktadır. Şu anda Amerika’da özel bir firma ( ciyosu ) ve aynı zamanda Amerika ve Tükiye’deki üniversiteler arası danışmanlık yapmaktatır. Aynı zamanda, yaklaşık iki yıldır Amerika’daki Amasya’lılar platformunu yönetiyor.

Değerli kardeşim Selim beye bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.  

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu