SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
GÜMÜŞHACIKÖY´DE MESLEK YÜKSEK OKULU
GÜMÜŞHACIKÖY´DE MESLEK YÜKSEK OKULU
Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Meslek Yüksel Okulu 2012-13 yılında Maliye ile Bankacılık ve Sigortacılık bölümleri ile eğitim öğretime başladı....

Tarih: 27.08.2012      Okunma: 10401     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : M.Reha ÖZDER 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

 

                 Yüksekokulumuz geçen yıl olduğu gibi bu senede 100/100 doluluk oranını sağlamıştır. Çok köklü üniversitelerde bile, kontenjanların dolmadığı günümüzde, bu oldukça önemli bir başarıdır.

                 Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Meslek Yüksek  Okulu 2012-2013 öğretim yılında, Maliye ile Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerine, yeni gelen 80’i birinci öğrenim 80’ide ikinci öğretim olmak üzere, 160 yeni, 70’te ikinci sınıf,  230 öğrenci ile ders başı yapacaktır. Ayrıca

                 Amasya üniversitesi senatosunun aldığı karar ve Yükseköğrenim kurulunun onayıyla, Yüksekokulumuza Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası ve Yerel Yönetimler bölümleri de açılmıştır. Bu bölümlere geçen yıl olduğu gibi ek yerleştirmeyle,  40+40 yani 80 öğrenci daha gelecektir. Muhtemelen Ekim ayında öğrenci sayımız 300 civarında olacaktır. Daha birinci yılının sonunda bu sayı oldukça önemlidir.

                 Bir yıllık süre içerisinde yaptıklarımızdan sadece bazılarını sayacak olursak, sosyal ve kültürel etkinlikler,  panel, konferans, tiyatro,  yemek , gezi programlarıyla,  sosyal sorumluluk projelerimizle  Gümüşhacıköy halkına varlığımızı hissettirdiğimizi düşünüyoruz. Daha ilk yılında, Farabi projesiyle  Türkiye içerisindeki, diğer üniversitelere erasmus projesi ile de, 5 öğrencimiz Avrupa da staj yapma şansına kavuşmuştur.

                 Bu yüzde 10’a yakın olan oran, vakıf üniversitelerinde  bile pek rastlanmayan bir orandır. Almanya’da Berlin’de, İş Bankasında, Gümüşhacıköy MYO öğrencilerimizin var olması öğrencilerimizin mesleki tecrübeleri açısından çok büyük bir fırsattır.

                 Geçen yıl öğrenci  perspektifimize baktığımızda, öğrencilerimizin % 95’in üzerinde il dışından olduğunu görmekteyiz. Edirne’den, Kars‘tan, Trakya’dan, Bodrum’dan pek çok ilden öğrencilerimiz, ilçemizde eğitim görmektedir.

                 Öğretim elemanı portföyümüze baktığımızda, 10 öğretim elemanının tümünün yüksek lisanslı, 5’inin doktoralı, 2’sinin yardımcı doçent olduğunu görmekteyiz. En son açtığımız 3 öğretim görevlisi kadrosu ilanına, 30 başvurunun çoğunu,  doktoralı olması bizi de memnun etmiştir.

                 Öğrencilerimize yıl içerisinde sosyal ve kültürel faaliyetler dahilinde, seramik çalışması yaptırılmıştır. Özellikle eğitmen Bingül ALIŞIN, karşılıksız katkıları ile yapılan onlarca sanat eseri değerindeki ürün sergilenmiş ve büyük beğeni kazanmıştır.

                 Öğrencilerimizin kendi el emekleri ile yaptıkları eserlerinden elde edecekleri geliri, kardeş okullar ve kimsesiz çocuklara iletilecektir.

                 Yeni açılacak olan bölümlerimizden, Menkul kıymetler ve Sermaye Piyasası bölüm içinde, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası sı ile anlaşma yapılmıştır, 150 öğrenci borsada misafir edilecek, uzmanlar,  Gümüşhacıköy’e gelecek ve okulumuza yayın desteğinde bulunulacaktır.

                Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda, Türkiye’nin en çok tercih edilen Meslek Yükse Okulu olması, mezuniyet sonrası öğrencilerimize, istihdamda sağlamak ve takibi için, kariyer yönetimi birimini de hayata geçirmiş bulunmaktayız.

               Öğretim elemanlarımızın duyarlılığını ve örgüt kültürlerine de,  burada değinmeden geçemeyeceğim, mesai saati mevhumu olmadan, hem eğitim ve öğretim faaliyetleri, hem de sosyal kültürel bilimsel faaliyetlerimizi gerçekleştirmekle kalmayıp, kendi cebinden maddi destek vererek  sıkıntılı öğrencilerimizin yurt dışında staj yapmasını sağlayacak kadar fedakardırlar.

              İşte bu tablo ile yüzde yüz doluluk alan, Yüksekokulumuz deyim yerinde ise kabına sığmamış,  yerel ve üniversitemizin  yönetimimize  burası bize yetmiyor serzenişinde bulunulmuştur. Bu serzenişe duyarsız  kalmayan Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız  3 ve 4 . katların yapımına hemen başlamıştır. Yaşam alanımızın darlığı ve tehlike arz etmesi nedeni ile eski bina yıkılmış ve peyzaj projeleri başlatılmıştır.

             Yine geçtiğimiz yıl öğrencilerimizin karıştığı hiçbir adli vakanın yaşanmadığını da belirtmemiz gerekmektedir.

             Açtığımız ve açacağımız bölümler, büyük bir titizlikle ve fizibilite edilerek senatomuza getirilmekte olup, Sayın Rektörümüzün de  vurguladığı gibi, talep gören istihdamı olan bölümlerle kontrollü gelişmeyi ve büyümeyi hedeflemekteyiz.

             Tarih konusunda iyi olduğunu bildiğimiz ve aynı zamanda yüksek lisans yapan Sayın Kaymakamımız da eğitimimize katkı vermişlerdir.

            Bankacılık ve Sigortacılık bölümümüz de olduğu gibi, iki yıllık eğitim olmasına rağmen, 333 minimum taban puanla aynı bölümün,  4 yıllıklarının puanlarının önüne geçmesi bizi sevindirmektedir.

            Tüm bu söylediklerimizin ve yaptıklarımızın etkisi ve özelliklede sanal iletişimin gücü ile izlenmesi sonucunda, bu doluluğun çokta tesadüf olmadığını, kazanan öğrencilerimizle yaptığımız görüşmelerle görmekteyiz.

                Biz bu gelişmeler  ,güzel, şirin ve doğal Gümüşhacıköy ile el ele yürütmemizin hazzını yaşamaya devam edeceğiz. Yüksekokulumuzun kenti ile birlikte, ülkemizin parlayan yıldızı olmaya devam edecektir.

             Yüksekokulumuzun yapımında, maddi manevi katkıları olan, başta Sayın Kaymakamız Serdar KARTAL, Belediye Başkanımız Mustafa SAATCİ ve yerleşkemizin ismini de verdiğimiz, değerli büyüğümüz Hasan DUMAN olmak üzere, tüm Gümüşhacıköy’lülerin bu başarıda imzası bulunmaktadır. Özellikle maddi ve manevi katkı sağlayan, Amasya Milletvekillerimiz ve Gümüş eller derneğinin katkılarından  dolayı da, ayrıca teşekkürlerimiz borç biliriz. Tüm bu bölümlerin açılmasına verdiği desteklerinden dolayı ve bizleri ilerlemeye ve gelişmeye yüreklendiren, büyümeye yönlendiren ve kendisi için çok önemli bir yerde olduğumuzu bildiğimiz ve bu ivmeyi fırsatta dile getiren Türkiye’nin en genç Rektörü Sayın Prof. Dr. Metin ORBAY beye teşekkür ederiz.
 
 
                                                                                                         Yrd.Doç.Dr. M.Reha ÖZDER
                                                                                                                      G.MYO Müdürü       
 
 
                                                                                                                                                                                                

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  1 )                                                          
 

Saim Samancı
Yıllarca konuşup dururduk ilçemize yüksek okul gelsin diye. İşte rabbim nasib etti . Okulumuza emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum.
  Tarih: 28.8.2012

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu