SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
ABD FLORİDA´DA BİR HEMŞERİMİZ SEVİ SARI
ABD FLORİDA´DA BİR HEMŞERİMİZ SEVİ SARI
Amerika Florida kentinde bir hemşerimiz Sevi hanım Amerika ve Türkiye gündeminde meşhir bir hacıköylü.....

Tarih: 09.06.2012      Okunma: 10369     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Gümüşhacıköy’lü bir hemşerimiz Amerika’nın gündeminde, sitemiz üyelerinden taaaa okyanus ötesinden Amerika’dan bizi takip eden bir hemşerimiz olan Sevi hanımı, 27 Mayıs 2012 Pazar günü İzmir’deki hemşerilerimizin piknik davetine katıldığımda Arif ( Enes) DEMİR beyin ablası olduğunu ve Cumara Mahallesi Kınalı sokakta ikamet ettiklerini, merhum ekmekçi Kemal DEMİR ustanın kızı Sevi hanım olduğunu öğrendim. Sevi hanıma mail attım, cevap verdi kendi hakkında sitemizde bir haber yapmak istediğimizi kendisine bildirim kabul etti, bizde bu haberi sizlerle paylaşmak istedik.

Ekmekçilik yapan Kemal usta  1970 yılında Suluova’ya yerleşir baba Kemal, anne Gülhanım, kardeşleri Nejla, Sevi, Cemal ve Arif (Enes) olmak üzere altı kişilik bir ailedir,  Sevi hanım  İlkokulu Suluova 27 Mayıs İlkokulunda bitirir, o dönem babası Gümüşhacıköy’e taşınır Sevi hanım orta okulu Gümüşhacıköy’de bitirdi. Lisede girdiği imtihada Türkiye genelinde 100 kişi alan bir lise olan : İstanbul  Üsküdar Validebağ Prevantoryumu Hemşirelik Sağlık Meslek Lisesine girer ( Yani hepimizin yakından bildiği Hababam Sınıfının Çekildiği okul) hemşirelik mesleğini yapmaz. Sevi hanım çok güzel  bir ressamlık yeteneği vardır, kara kalem ve çizim yapmaktadır. Halı ve elbise modelleri çizmektedir çizdiği bir model pariste çok takdir edilir ve Sevi hanım Parise davet edilir.

İstanbul Mecidiyeköy’de filim sektörüde hizmet veren çizim tasarım işleri sektöründe çalışırken 1985 yılında Kenan SARI ile evlenir, Ken Ajans, Grafiks Film Stüdyolarına kadar büyüttüten sonra, yur dışı seyahatlerinden birinde 1999 yılı depremi sonrası Amerika’da yerleşmeye karar verirler. Miami’ye yerleşirler, aktif ve sosyal bir insan olan Sevi hanım hacıköylülüğünde verdiği doğal enerji ile bulunduğu ortamda kendini gösterir, zaman içinde gerek Amerika’da gerekse Türkiye’de kendinden bahsedilen Türk bayan olarak ismi duyulur.

Bununlada yetinmeyen Sevi hanım 2007 yılında Amerika’da ilk ve tek  Türkçe yayın yapan Amerika – Florida Tür Radyosu ( FTR )’ yi kurar, 12 bin Türk’ün yaşadığı bölgede kurduğu radyo ile 41 ülkede dinleyicilerine yayan yapmaktadır.

Sevi hanım bulunduğu ortamda Türk insanını ve kültürünü tanıtmak, yabancılarla dostluk kurmak suretiyle ülkemizi ve insanımızı Amerika’da tanıtmaktadır. Türkiye’de zamansızlık ve imkansızlıktan yapamadığı her şeyi her fırsatta değerlendirdiğini, 3 yılda dil okulunu bitirdiği, kolejlerle birlikte, piyano, golf, tenis, uçuş ve ailece büyük tutkuları yelkencilik dersleri aldı. Her gün sabah 05 de güne başlayan Sevi hanım 06 bahçesinde uğraşır, güneşin doğmasıyla birlikte 1 saatlik koşma ile mesaisi başlar gün içinde çalışma temposuyla birlikte akşam saat 21 kadar devam etmektedir.

Bizim için bir hemşerimizin böyle bir pozisyonda olması, bizim gurur kaynağımızdır, Sevi hanımın iş hayatının başarılarının devamını diliyoruz. Bu vesile ile Hacıköyümüzü ve hacıköylülerimizi unutmamasını temenni ediyor bunu da biliyoruz.

Sevgiler saygılar diliyoruz…..

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  8 )                                                          
 

Amerika'nin Yildizi
Bir Gumusacikoy'lu olarak seninle gurur duyuyorum. Memleketimizi Amerika'da tanitan yildizimizsin. Miami'den sevgiler.
Erkan Nur Tarih: 16.6.2012                                                          
 
Miami'den
Miamide yasayan Sevi Sari'yi taniyan bir Turk olarak bende haberi zevkle okudum. Boyle yetenekli bir hanimi bizlere kazandiran ilceye tesekkurler.Turkiye ye geldigimde mutlaka Gumushacikoyu gormek isterim.
memduh tutucu Tarih: 15.6.2012                                                          
 
SEVİ, BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ
Değerli bir ailenin ayrı ayrı tüm fertleri emekleri ile bir yere gelmiş, mücadelelerle dolu bir yaşam sonrasında başarılar elde etmiş, değerli arkadaşımın haberini rahmetli Kemal Amca ile beraber görmek bana aynı sokakta aynı havayı soluyarak, büyüdüğümüz günleri hatırlattı. Kemal amcanın zor şartlarda ürettiği mis gibi ekmekleri simitleri tatmadığımız günlerin olmadığını hatırlıyorum. Haberde her ne kadar cumara mahallesi olarak görünen yer ikametgah yeri olarak görünse de Şahbaz Sokağı asıl ikametgahları idi. Komşuluğumuz boyunca, Sevi, Cemal, ve Enes arkadaş ötesinde sıcaklıkları ile kardeş olmuş, bize yoldaş olmuş, beraberliğimiz uzun yıllar devam etmişti. Necla abla da bizlere ablalık yapmış, Gühanım teyze ise tüm sevecenliği ile bize büyük emekler vermiştir. Hanımefendiliği adında kalmamış, mümtaz bir hanım olarak hep hatırımızda yaşacaktır. Kemal amca ve Gülhanım teyzelere bu vesile ile Allah'tan rahmet dilerim. Mekanları cennet olsun. Sevi ile olan irtibatımız sayesinde diğer kardeşlerle zaman zaman irtibat kurmuş olsak da yıllar sonra, yine de itiraf edeyim ki, haberde de belirtildiği gibi, yıllar önce tekrar görüşmeye başladığımızda da farkettik ki, sevgili arkadaşımız Hacıköylülük ruhununu hiç kaybetmemiş, alçak gönüllülüğü ile yine hep sevecen, yine dost canlısı olarak hep varlığını devam ettirmiş bir arkadaşımız. Amerikada yayın yapan ilk Türk radyosunun yayınında verdiği çabayı, daha bir çok çabalarındaki azmi takip edenlerden olduğum için, hep kendisi ile arkadaşı olarak gurur duydum. Memleket sevdasını yitirmediği gibi, vatanını, milletini de çok seven bir arkadaşımız olarak hep başarılarının devamını dilemekteyiz. Bir çok hemşehrimizin kendisini dışarda Gümüşhacıköylü olarak göstermediğini düşündüğümüzde, bir kez daha kendisi ile gurur duyma durumunda oluyoruz. Kendisini Merzifonlu olarak gösterenlere inat, taaa Amerikalardan radyo yayınında Gümüşhacıköyü, bizleri anlatmasını hiç unutmuyorum. Sevgili arkadaşım bir defa daha verdiğin çabalarda başarılar diliyorum. Her faaliyetini büyük bir zevkle izlerken, seninle gurur duyuyorum. Allah yolunu açık etsin, hep böyle genç ve coşkulu kalman dileğiyle sevgilerimi sunuyorum.
Mustafa TURGUT Tarih: 14.6.2012                                                          
 
AMCA VE KUZEN
Bir tarafta amcam Kemal Demir ve kuzenim Sevi Sarı ayrı bir tarafta dedem olan Mevlüt Pekbay ve Yılmaz Pekbay hepsi ile gurur duyuyorum herkeze teşekkür ederim
nuray ğümüşok şerbetçi Tarih: 14.6.2012                                                          
 
AMERIKA'DAKI GURURUMUZ SEVI SARI HANIM
Merhabalar Amerika'da yasayan bir Turk olarak Sevi hanimin kendisi ile gurur duyuyorum, cunku kendisi Amerika'da Turk kadinini basari ile temsil eden bir hanimefendi. Burada yapmis oldugu basarili calismalar ile adindan ve Turk kadini unvandan her zaman bahsettirmektedir. Sevi hanim daha nice basarili projelere imza atacaginizdan eminiz. Basarilarinizin devami dileklerimle saygilarimi sunarim.
IHSAN OZEV Tarih: 12.6.2012                                                          
 
Gururumuz Sevi Sari
Turk kadinini Amerikada en guzel sekilde temsil eden Sevi Sari ile her Turk gibi bende gurur duyuyorum ve mutavizi hayati ile ilgili bu bolumu gururla sayfasinda paylasmasi ona hayranligimi bir kat daha artirdi.Basarilari ve mutevaziligi hepimize ornek.
hande duru Tarih: 11.6.2012                                                          
 
COK ETKILENDIM
BUGUNE KADAR COK TV RROGRAMINA KONUK OLDUM BUYUK GAZETELER DERGILERDE HABER OLDUM AMA HIC BIRSI BENI BU KADAR DUYGULANDRIP AGLATMADI. bABMLA AYNI KAREDE YER ALIP HABER OLMAK BASKA BIR DUYGU IMIS. HABERI HAZIRLAYANLARA COK TESEKKUR EDERIM. AMERIKADAN KUCAKLAR DOLUSU SEVGILER MEMLEKETIME ,HEMSERILERIME:)
sevisari demir Tarih: 11.6.2012                                                          
 
teşekkürler
sevgili ali abim ablam adına yapmış olduğun bu güzel haber için teşekkür ederim gerçekten o bi gümüşhacıköylü olduğunu hiç unutmadı hakede hakkını veren gümüşhacıköylü.nete bikezdaha teşekkürlerimi sunarım çalışmalarınızda başarılar dilerim
Arif (Enis) Demir Tarih: 9.6.2012

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu