SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
GHK TİCARET ODASI ÜYELERİ FAS´DAN DÖNDÜ
GHK TİCARET ODASI ÜYELERİ FAS´DAN DÖNDÜ
Gümüşhacıköy Ticaret ve Saniyi Odası üyelerine 4 günlük Fas gezisi düzenledi....

Tarih:       Okunma: 5121     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : GHK TİC. VE SAN.ODASI 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Gümüşhacıköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Fas iş gezisi başarıyla sona erdi. Şubat ayının son haftasında,  4 gün boyunca devam eden geziye katılan firma yetkilileri, geziden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

            Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Can KELEŞ; “Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı işadamlarımızla Fas’a bir iş gezisi organizasyonu gerçekleştirdik. Geziye katılan arkadaşlarımızın azami ifadesi düşünülerek gereken neyse onu yapmaya çalıştık. Bu seyahatimiz esnasında firmalarımızdan birçoğunun ufkunu açmış olmanın gururunu TSO olarak yaşıyoruz.

           

            Firmalar arasında başlayan diyaloglar en kısa zamanda meyvesini verecektir. 23-26 Şubat tarihlerinde Fas - Kazablanka – Rabat – Marakeş Şehirlerine Odamız Üyesi 24 kişilik bir grupla %60 KOSGEB Destekli Yurt Dışı İş gezisi yapılmıştır. Sekiz – On milyon Kişi tarafından ziyaret edilen bu ülkede; Ahşap İşi, İthalat, İhracat, İnşaat, Gıda İthalat ve İhracatı, Tekstil, Danışmanlık ve Turizm, Plastik ürünler imalatı, yalıtımlı dekorasyon, Müteahhitlik/Müşavirlik, İnşaat Makineleri, Tekstil, Güneş Enerjisi, Sistemleri kuruluşu, Elektronik, Malzemeler, Danışmanlık, Mobilya Satışı, Plastik Geri Dönüşüm,Söndürme Cihazları, Otobüs, Kamyon Koltukları, Fuar organizasyonları, Tekstil Aksesuarları, Tıbbi Malzemeleri, Halı ve Mutfak Malzemeleri, Hava Yolları Ulaştırma Hizmetleri, PVC Pencere, Çeşitli Maddelerin İthalatı, İnşaat Demiri, Köşebent, Kare Demir, Mezbaha İşletmeciliği, Düğme Üretimi, Konfeksiyon malzemeleri satışı konularında çok sayıda Türk İş Adamı ve yatırımcı bulunmaktadır.

 

            Katılan gruplara hedef ülke pazarını tanımaları için istedikleri konularda randevular, toplantılar ve görüşmeler sunulmuş, böylece gezimize katılan firmalara hedef ülke pazarını tanıtma olanağı sağlanmıştır.

 

            Fas Türkiye Ticaret Müşavirliği ziyareti ile başlayan iş gezimizin amacı, iş fırsatlarını ve iş kurulacak yada yatırım yapılacak ülkeyi daha yakından görmek ve o ülkenin kültürünü daha iyi tanımaktır. Globalleşen dünyada, işletmelerimizin sektörleri itibari ile gelişmeleri takip etmeleri, hayatta kalabilmeleri adına büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden gelişmelerin en yakından takip edilebileceği fuarlar, ön plana çıkmaktadır. İşletmelerimizin gelişmelerini sürekli kılmak amacıyla destek programları uygulanmaktadır.

 

            İşletmelerin uluslararası işbirliğini temin etmelerini veya artırmalarını sağlamak amacı ile organize edilen Yurt Dışı İş Gezisi Programlarına KOSGEB Kurumu tarafından destek verilmektedir. Destek kapsamına alınacak Yurt Dışı İş Gezileri Programı, aşağıda belirtilen aktivitelerden en az ikisini içermelidir.; Odamızca yapılan iş gezisi aşağıda belirtilen aktivitelerden en az ikisini gerçekleştirmiştir. Meslek Kuruluşları ile toplantı İşletmeler ile ikili görüşmeler Sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri, finans grupları vb. ile görüşmeler Yurt Dışı Fuar Ziyareti Yurt Dışı İş Gezisine katılacak işletme temsilcileri işletme sahibi, ortağı veya çalışanı olmalıdır. Yurt dışı iş gezisinin düzenlenebilmesi için sektör farkı gözetmeksizin en az 10 (on) işletmenin katılımı gerekmektedir. TSO Yurt Dışı gezilerimiz sürecek ve Üyelerimizin ufkunu açmaya devam edeceğiz. Başarıya ulaşmadaki en etkin yöntemin kişilerle birebir diyalogdan geçtiğinin bilincindeyiz. İşte bu bizim azmimizi ve kararlılığımızı artırmaktadır. Özellikle Fas gezimiz sırasında Fas’lı oda yetkililerinin ifadelerinde geçen bu güne kadarki en başarılı organizasyon olmamızla alakalı düşünceleri azmimizi ve heyecanımızı artırmaktadır. Ticaret ve Sanayi Odası olarak Fas İş Gezisine katılan üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.

 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  1 )                                                          
 

BAŞARI DİLEĞİ
Gümüşhacıköylü sanayici ve iş adamlarımaza başarılar diliyorum.Uluslararası pazarlara açılmaları Hacıköyümüz için büyük bir kazanım olacak.Kendilerini Cezayir de de görmek isteriz.10 yıla yakın bu ülkedeyiz tecrübelerimizi kendilerine aktarmaktan büyük mutluluk duyarız.Kendilerini misafir ederiz bi Hacıköylü olarak hemşehrilerimizin bu ülkede iş kurmalarına mallarını pazarlamalarına yardımcı olmak bizim de görevimiz yeterki Hacıköyümüze döviz girsin.İstihdam sağlansın.İnsanlar iş aş sahibi olsun.CEZAYİRDEN SELAMLAR
Ferit Durgun Tarih: 16.4.2012

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu