SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
AHMET HAMDİ ÖZDARENDELİ ( Takma İsmi Cumhur )
AHMET HAMDİ ÖZDARENDELİ ( Takma İsmi Cumhur )
Gümüşhacıköy ilçemizde takma ismi Cumhur olan, babasının lakabı Kaymakam olan Ahmet Hamdi Özdarendeli´yi sizlere tanıtacağız...

Tarih: 27.03.2012      Okunma: 4248     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR  
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Tarihsel verilere baktığımız zaman, göçler, yer değiştirmeler gibi olayların bir çoğu seferberlik dönemine rastlamaktadır. Bunun dışında, mübadele ve birde vazife, memuriyet gibi sebeplerden dolayı geldiği memlekete yerleşenler iki kuşak sonra, doğduğun değil, doyduğun yer memleketin oluyor. Gümüşhacıköy ilçemizin demografik yapısını incelediğimiz zaman köken olarak birçok yerden gelerek ilçemize yerleşmiş olanlar, soyadı kanunundan sonra geldikleri memleketleri soy isimlerlerine eklenmiş yada lakap olarak sülale isimlerine geçmiş bir çok insan vardır.

Sitemizin bu sayfasında sizlere tanıtacağımız hemşerimiz, Ahmet Hamdi ÖZDADENDELİ olacak.Ahmet Hamdi beyin kökenine indiğimiz zaman soy isminden de  anlaşılacağı üzere, Malatya’nın Darende ilçesine dayanmaktadır. Cumhuriyet döneminin ilk Amasya Mebusu  Ali Rıza ÖZDARANDE’de Ahmet Hamdi beyin amcazadesidir.

1959 doğumlu, Ahmet Hamdi ÖZDARENDELİ’yi memleketimizde gerçek isminden çok takma ismi Cumhur ismi ile tanımaktadır.

1967- 1972  yılları arasında ilkokulu Kemalpaşa ilkokulunda, 1972 – 1974 yılları arasında orta okulu, 1974 yılında liseye başlar 1977 yılında Gümüşhacıköy Lisesinden mezun olur. Liseli yıllarda Ahmet Hamdi beyin tanıyanlar bilir, çok güzel kafkas oynadığını.

Lise sonrası kazandığı Üniversiteyi okumak için, Eskişehir Eğitim Enstitüsüne kayıt yaptırır, iki yıl burada okuduktan sonra, 1979 yılında Eskişehirdeki eğitim hayatını bırakarak, tekrar üniversite imtihanına girer, ikinci üniversiteyi okumak için Erzurum Atatürk Üniversitesine Felsefe bölümüne devam eder, 1985 yılında buradan mezun olur.

Çiftçi bir aileden gelen Ahmet Hamdi beyin dedesi Ahmet ÖZDARENDELİ,  İmirler, Güplüce, Eslemez köylerinde geniş  arazileri bulunan bir insandır. Dede  Ahmet ÖZDARENDELİ’nin iki oğlundan ; Ahmet Hamdi beyin amcası Kerim bey ilçemizin eski tüccarlarından olup, babası Mehmet bey ise Tekelden emekli olmuş, lakabına kaymakam denilen ve bu isimle anılan bir insandır.  

Ahmet Hamdi bey, memuriyet hayatına 1986 yılında Sağlık Bakanlığında başlar, 1987 yılında İstanbul Şişli Sağlık Meslek Lisesine Müdür olarak atanır, dokuz yıl burada görev yaptıktan sonra, 1996 yılında Beşiktaş Lisesine Müdür olarak tayin olur, 2005 yılında Beşiktaş Levent Lisesi ve Kız Meslek Lisesinde müdür olarak görev yaptıktan sonra, 2010 yılında Beşiktaş Mehmet Ali Büyükhanlı Ticaret Lisesine Müdür olarak atanır ve hala bu görev yerinde çalışmaktadır.

Ahmet Hamdi ÖZDARENDELİ ( Cumhur ) bey, evli iki çocuk babası olup, Mehmetcan ve İrem isminde çocukları vardır.

Hemşerimiz Ahmet Hamdi ÖZDARENDELİ beye görev yerinde başarılar diliyor, ailesi ve sevdikleri ile mutlu ve güzel günler diliyoruz.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  2 )                                                          
 

yusuf dal
ikinci okulu olan ataürk üniversitesi edebiyat fakültesi felsefe bölümünden devremdir. ben şu an tekirdağda felsefe grubu öğretmeniyim. kendisine ve tüm dostlara saygı ve selamlar.
  Tarih: 10.10.2015                                                          
 
CUMHUR
Yıllarca aynı mahallede bulunup, aynı sokağın başında buluşup da, birçok şeyi paylaştığın arkadaşının asıl adının Ahmet Hamdi ÖZDARENDELİ olduğunu bilmemek nasıl bir kayıptır. Haberi okuyunca daha da pişman daha da üzüldüm asıl adını ve soyadını bilememiş olmama. Erzurumda okurken orda görev yapıyor olmama rağmen görüşememişiz. İstanbul da aynı yıllarda hep yakın olmamıza rağmen, yine Levent Lisesinde Beşiktaş Lisesinde Gümüşhacıköylü bir hemşehrimiz olduğunu duyduğumda Ahmet Hamdi Özdarendeli diye birini tanımıyorum demekten şimdi utanıyorum. Ama Cumhur deselerdi, tanımamak mümkün değildi. Değerli hemşehrime başarılar diler, bundan sonraki dönemlerde isminin de asıl Cumhur olmadığını öğrenmiş olmanın üzüntüsünü taşıyacağım. Sitemizde böyle değerli şahsiyetleri tekrar hatırlamaktan ve haberdar olmaktan mutlu olduğumu belirtmek isterim. Ali ACAR'a ne kadar teşekkür etsek az. Saygılarımla.
Mustafa TURGUT Tarih: 27.3.2012

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu