SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
VOLKAN YILMAZ
VOLKAN YILMAZ
Gümüşhacıköy ilçemiz Kabaoğuz köylerinden Saraycık köyünde dünyaya geldi, altı aylıkken ilçemiz Cumara Mahallesine taşınan Volkan YILMAZ ailesiyle birlikte yaşadığı, hayatındaki kabalak pınarı ve kabalak sokağındaki iki odalı kerpiç evlerini...

Tarih: 24.01.2012      Okunma: 7560     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Volkan YILMAZ 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Gümüşhacıköy ilçemiz Kabaoğuz köylerinden Saraycık köyünde dünyaya geldi, altı aylıkken ilçemiz Cumara Mahallesine taşınan Volkan YILMAZ ailesiyle birlikte yaşadığı,  hayatındaki kabalak pınarı ve kabalak sokağındaki iki odalı kerpiç evlerini unutamadığını her defasında ifade etmiştir. Yakın arkadaşları arasında “ Mustafa ” ismiyle tanınan, sanatçının nüfustaki asıl ismi “ Mehmet ” dir. Aslı ile övünen ve tam bir Gümüşhacıköy’lü sevdalısı olan YILMAZ’ın babası Zurnacı Kara Hüseyin, annesi Çamarşırcı “ Satu ” olarak bilinir diyor ve insanda ruh güzelliğine önem verdiğini söylüyor. Gençlik döneminde 10 yıl Gümüş Sporda futbol oynayan sanatçı, eğitim amaçı ile geldiği İstanbul’da 1977 Beşiktaş genç takımında da futbol oynadığını belirtmektedir.

Volkan  YILMAZ, İlköğretim ve liseyi Gümüşhacıköy’de, Üniversiteyi, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Türkçe ( 1979 ) ve yine Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi  Bölümünü ( 1985 ) yılında bitirdi.

Profesyonel iş hayatına 1980 yılında, Amasya Göynücek Lisesi’nde Edebiyat Öğretmeni olarak başlayan YILMAZ, Siyasal bilimler alanında ihtisas almak üzere, çalışma hayatına 5 yıl ara vermiştir. İş hayatına geri dönüşünü 1986 yılında Yapı ve Kredi Bankası ile yapan Volkan YILMAZ, bankanın şube ve genel müdürlük kadrolarında üst düzey yönetici unvanlarıyla görev almıştır. 12 yıllık parlak bir bankacılık kariyerinin ardından, 1998 yılında gerçek tutkusu olan müzik hayatına ağırlık vermek üzere bankadaki görevinden ayrılmıştır.

Dedeleri ozan olan sanatçı,  küçük yaşlardan itibaren var olan müzik tutkusunu, 1995 yılında STV Gurubu radyolarından Burç FM’de “ Bizim Türkülerimiz ” isimli radyo programıyla farklı bir alana taşımıştır. 2010 yılının sonlarında kadar sürekli bir başarıyla devam eden canlı yayın formatındaki programı, Yılmaz’a Türkiye’de ve yurt dışında ismini duyurma olanağı sağlamıştır. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çok sayıda konser ve benzeri müzik etkinliklerinden sahne alan Volkan YILMAZ, radyo programının yanı sıra uluslar arası yayın yapan birçok televizyon kanalı aracılığıyla da sevenlerine ulaşmıştır. Sanatçını5n sırasıyla,  “ Tanrım Gör Bizi ”  “ Ana Yardır ”  “ Dağları Mesken Eyledim ”  ve “ Türküler ” isimli dört albümünün çalışmaları ise aranje aşamasında devam etmektedir. Volkan YILMAZ aynı zamanda bir bestekar olarak sözü ve müziği kendine ait olan 500 eserin de yaratıcısıdır.

Akademik kariyeri ve müzik çalışmalarının yanı sıra, renkli kişiliği ve ilgi alanlarıyla da bilinen Volkan YILMAZ, uzun yıllar amatör futbolla da uğraşmış, kısa bir süre oynadığı, Beşiktaş genç takımının yıldız futbolcularından biri olmayı başarmıştır. Futbol, yüzme ve av gibi hobilerinin dışında; bir kısmını evinde sergilediği, bir kısmını da dostlarına armağan ettiği tabloları Volkan YILMAZ’ın resim yeteneğinin de en güzel örnekleridir. Bağlama, kaval, keman ve kemane gibi enstrümanları icra edebilen sanatçı, türkülerini bağlama eşliğinde okumaktadır.

Daima üretmeyi, yenilikleri ve en iyiyi yakalama amacıyla savaşmayı sevmesinin yanında mütevazılığı da kendisine ilke edinmiştir.
 
Volkan YILMAZ'ın Gümüşhacıköy için " O BANA YETER " türküsünün sözleri ;
 
O BANA YETER

 

Gönül Kalk gidelim Hacıköyüne

Muradın yar ise bir tane yeter

Çalıştım didindim Gurbet ne verdi

Köyümün suları o bana yeter

 

Gezseydim Gaboğuz’un dağında

Mola versem Hacıköy’ün bağında

Amasya’da Ferhat Şirin dağında

Sevdamı söylesem o bana yeter

 

Bir Volkan’dın Söndürdüler içimde

Dert ararsan bende türlü biçimde

Köye dönsem geri kalan ömrümde

Soğan ekmek yesem o bana yeter

 

                                   Volkan YILMAZ

 

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  1 )                                                          
 

Başarı tesadüf değil çok çalışmanın eseridir.
Saygıdeğer Mustafa abimin yetenekleriyle ne kadar övünsek azdır,zira onun en büyük özelliği , kibirden uzak mütevaziliği,insan sevgisi,yeteneklerinden daha ön plandadır,Mustafa abime saygılarımı sunuyor ellerinden öpüyorum.
naci bayburt Tarih: 27.1.2012

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu