SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
MARMARİS İÇMELER NİHAT ŞAHİNKAYA
MARMARİS İÇMELER NİHAT ŞAHİNKAYA
1978 yılında hacıköyden çıkarak 1200 km mesafede kimliğini, kişiliğini kaybetmeyen değerli bir hemşerimiz, Nihat Şahinkaya ile röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz...

Tarih: 20.01.2012      Okunma: 3708     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : A.ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Bu gün size Gümüşhacıköy’ümüzü Ege’de temsil eden, yerleşik olarak 25 yıldır, Marmaris İçmelerde restoran işletmeciliği yapan, Gümüşhacıköy ilçemizde eskiler bilir, tütün tüccarlarından Ömer Lütfi ŞAHİNKAYA’nın oğlu Nihat ŞAHİNKAYA ile yaptığımız ropörtajımızı sizlerle paylaşacağız.

Nihat ŞAHİNKAYA , 1961 Gümüşhacıköy Artıkabat mahallesi doğumlu Gümüşhacıköy ilçemizin Ege bölgesindeki en bariz bilinen tanınan, hacıköylü olup da, Ege taraflarına yolu düşen,  Marmaris İçmelerde yanına uğramadan geçmediği bir kişidir.

Bizimde yolumuz, Marmaris’e düştü ilk aklımıza gelen isim Nihat bey oldu, Marmaris İçmelere gittik sezon kapalı olduğu için işyeri kapalı, çevrede biri iki kişiye sorduk ikametini bize gösterdiler. Evine gittik annesi bizi karşıladı Nihat beyi sorduğumuzda evde olmadığını söyledi, bizim hacıköylü olduğumuzu öğrenen  Nihat beyin annesi samimi ve sıcak kanlı tam bir Anadolu insanı kişiliği ile   bizi ısrarla eve davet etti bizim işimiz olduğu için ayrılmak zorunda kaldık. Ertesi gün Nihat beyle Marmaris’te bir araya geldik, yemek yedik yemek süresince hoş ve güzel bir sohbetimiz oldu, bilindiği üzere bulunduğum her yerde memleketlilerimizi ziyaret eder bir kare resim ve kısa bilgi alarak sitemizde haber yapıyoruz.

Burada yeri gelmiş iken anlatmak istiyorum, her gittiğim yerde hacıköylüleri arıyorum dedim ya, tatil için Tekirdağ Şarköy’e gittim, Şarköy’de çarşı içinde gezerken, kocaman bir tabelası olan köftecinin yanına vardım, tabelada HACIKÖY KÖFTECİSİ yazıyor, kapıda bekleyen adama sordum hacıköyün neresindensin diye, adam  cevap verdi, Amasya’nın Hacıköyünden değiliz, dedim nereden anladın, adam senin gibi kaç kişi sordu bunu dedi.  Birde öğrendim ki  hacıköy Tekirdağ ve Edirne’de de varmış,

Şimdi geçelim Nihat beyle ilgili röportajımıza, 1987 yılında geldiği Marmaris İçmelerde, 25 yıldır restoran çalıştıran Nihat beyin bir özelliğide İçmeler’de ilk restoranı açan kişi olmasıdır. 25 yıllık bir işletmeci olan Nihat beyin yanına Gümüşhacıköy ilçemizden yüzlerce kişinin gelerek iş bularak çalışması, kendi iş yerinde iş vererek yerleşmesini sağlamış, şu anda hacıköyden gelerek yerleşen iş güç  ve ev bark sahibi 40 ailenin Marmaris’de ikamet ettiğini, bu insanların büyük bir çoğunluğunun buralarda kalma sebebinin kendisi olduğunu ifade etti. Marmaris İçmelerde GOLDEN MOON adlı restoranı işleten Nihat bey 15 kişilik çalışanı ile faaliyetine devam etmektedir.

Nihat bey hacıköylülük ruhunu hiç kaybetmemiş, dimdik ayakta tutan, Hacıköy’den 1200 km. uzaklıkta bunu hala yaşatmaktadır.

Nihat beye, buradan bir kez daha teşekkür ediyor, bize göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor. Kendisine ve ailesine sağlıklı bir hayat, bol kazançlar diliyoruz.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  3 )                                                          
 

AHMET AKMAN
NİHAT BEY, SADECE HACIKÖYÜN DEĞİL,ORTA KARADENİZİN MARMARİSTEKİ TEMSİLCİSİDİR.ADAMDIR. ILGAZLIYIM VE ONUNLA GURUR DUYUYORUM.
  Tarih: 28.3.2015                                                          
 
DURAN YAREN
NİHAT ARKADAŞIMA BURDAN SELAMLARIMI SUNAR BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM.
  Tarih: 19.2.2013                                                          
 

Nihat kardeşimin yanına bende uğradım,msafirperverliğini iyi bilirim.Sağolsun,allah işlerini rast getirsin.Kendisine selam ve sevgilerimi yolluyorum....
talat gümüşok Tarih: 24.1.2012

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu