SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
ADAYLARIMIZI TANIYALIM
ADAYLARIMIZI TANIYALIM
24 dönem genel seçimlerinde Amasya´dan adaylarımızı tanıyalım

Tarih: 14.04.2011      Okunma: 4579     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : A.ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

AKP

1-Sıra Adayı :

PROF.DR. MEHMET NACİ BOSTANCI

( Öğretim Görevlisi )

Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı, (Amasya, 1957)Türk Siyasetbilimci, Sosyolog, İletişimbilimci ve Halkla İlişkiler uzmanı.

Naci Bostancı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1980de mezun olmuştur. Yüksek Lisansını ve Doktarasını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyal Değişme Kuramları üstene verdiği tezler ile tamamlamıştır.

Naci Bostancı Türkiye Günlüğü, Birikim gibi dergilerde makaleler yayınlamakla birlikte halen Zaman gazetesinde haftalık olarak makale yazarlığı yapmaktadır.

1998-2004 yılları arasında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanlığı yapmış olan Prof. Dr. Bostancı Ağustos 2008 itibariyle Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanlığına

11 Mart 2009da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığına getirilmiştir.

Naci Bostancı ayrıca ANAP eski Genel Başkanlarından Mesut Yılmaz’ın danışmanlığı’nıda yapmıştır.

Bostancı’nı çalışma alanları arasında Türkiye’de Sosyal Değişme, Kimliksel Dönüşüm, Siyaset Tarihi, Siyaset Bilimi, İkna Kuramları, Kitle İletişim Teorileri, Propaganda bulunmakla birlikte milliyetçi ve muhafazakar ideolojiler ile kültürel dönüşümde bulunmaktadır.

Bostancı ayrıca Işığın Gölgesi adlı siyasi bir romanda kaleme alarak 1980 öncesindeki siyasal ortama kendi dünyasından kesitler sunarak yaklaşmıştır.

Yayınlanmış Eserleri :
Kültür ve Değişme”, Damla Yayınevi, İstanbul 1987
Kadrocular”, Kültür Bakanlığı, Ankara 1990
Toplum, Kültür ve Siyaset”, Vadi Yayınları, Ankara 1995
Cumhuriyet’in Başlangıç Yıllarında Ekonomi ve Siyaset”, Ötüken, İstanbul, 1996
Işığın Gölgesi”, (Roman) Ötüken, İstanbul 1996
Siyaset, Medya ve Ötesi”, Vadi Yayınları, Ankara 1998
Bir Kolektif Bilinç Olarak Milliyetçilik”, Doğan Kitap, İstanbul 1999
Cumhuriyetimiz”, Vadi Yayınları, Ankara 2002
Siyasetin Arka Yüzü”, Alternatif, Ankara 2002
Hayatın Kıyısına Düşen”, (Roman) Alternatif, Ankara 2002
Dipnot”, Alternatif, Ankara 2004
Televizyon Dilindeki İslam”, Odak yayınları, Ankara 2005
Siyaset Günlüğü”, Ufuk kitapları, İstanbul 2007
Ufuk kitapları, İstanbul 2008
Cumhuriyeti Anlamak”, TİMAŞ yayınları, İstanbul 2008

 

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

AKP

2- Sıra Adayı :

DOÇ.DR. AVNİ ERDEMİR

( Öğretim Görevlisi )

20 Şubat 1964'te Amasya'da doğdu. Babasının adı Sıttık, annesinin adı Ayşe'dir. Öğretim Üyesi;  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü bitirdi.

Yüksek lisans ve doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eski Türk Edebiyatı Bilim Dalı'nda tamamladı. Kardelen Dergisi'nde Yazı İşleri Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı değişik okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi'nde okutman olarak çalıştı. Amasya Eğitim Fakültesi'ne yardımcı doçent olarak atandı.

Amasya Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttü. 23 dönem Amasya Milletvekili olarak görev yaptı.

Değişik dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı ve bir kitabı basıldı.

Farsça bilen Erdemir, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

AKP

3-Sıra Adayı :

HASAN ALİ CESUR

( Elektronik Mühendisi )

1965 Amasya - Merkez’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Amasya’da, lise öğrenimini Ankara’da ve yüksek öğrenimini ise Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

1989 yılında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. Mesleğine uygun bir iş bulabilmek için 1990 yılında İstanbul'a yerleşerek özel sektörde Kontrol Mühendisi olarak göreve başladı. Farklı sektörler de üst düzey yöneticilik görevlerinden sonra 1993 yılında iş dünyasına atıldı.

CESUR, evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüttüğü şirketler:

Megasan Elektronik Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. ; Faaliyet yeri İstanbul. Faaliyet Konusu; Distribütör firma. 20 ayrı markanın Türkiye temsilciliğini yapmakta ve bu elektronik malzemeleri Türkiye’de üretim yapan firmalara toptan satışını gerçekleştirmektedir. Ayrıca Amasya’da 50.000 m2 arsa üzerine kurulu 8.000 m2 kapalı alana sahip fabrikası mevcuttur.

Megatek Elektrik Mühendislik İmalat Ltd. Şti. ; Faaliyet yeri İstanbul. Faaliyet konusu;  Elektronik kart imalatı yapmak. Aynı zamanda İBB kuruluşu olan İSBAK A.Ş’nin de trafik sinyalizasyon üretim taşeronluğunu yapmaktadır

Roteksan Robot Kamera Freze Sis. Elek. Cih. İml. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti. ; Faaliyet yeri İstanbul Faaliyet konusu; Altyapı görüntüleme robotları yapmaktadır. Bu konuda Türkiye’de ilk ve tek firmadır.

Megasan Electronics (Shenzhen)Co.,ltd.; Faaliyet Yeri Çin ve Hong Kong. Faaliyet konusu; Elektronik, Elektromekanik, hammadde, mamul ve yarı mamul ürünleri Türkiye ve tüm dünya ülkelerine satışını gerçekleştirmekdir.

Ticari faaliyetlerin yanında, özellikle Amasya ile ilgili her türlü sivil toplum kuruluşlarına destek vermektedir. Amasyalılarla her zaman beraber oldu.

İlk olarak 2000 yılında Amasya İli Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde  başkanlık yaptı. Kurucusu olduğu Amasyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD)’nde iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. İş adamı olarak Amasya’ya vefa borcunu bir nebze ödemek için Amasya’da atıl bulunan meyve suyu fabrikasını satın aldı. Amasya’da 50 kişiye iş imkanı sunmakta ve Rüzgar türbini - robot üzerine arge faaliyetine devam etmektedir.

Faaliyette bulunduğu sivil toplum kuruluşları sırası ile;

Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı

Karadeniz Sivil Toplum Konfederasyonu (KASTOB) Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkan Yrd. - Dış İlişkiler Kom. Başkanlığı

Sivil Toplum Konfederasyonu (STK) Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı

 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

CHP

1 -Sıra Adayı :

RAMİS TOPAL

( İşadamı )

1960 Yılında Amasya ili, Gümüşhacıköy ilçesi, Beden köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gümüşhacıköy de tamamladık dan sonra 1980 Yılında istanbul’a taşındı. Aile şirketi olan,Matsan Matbaa Cilt Malzemeleri Ltd. Şti. kurucusu ve şirket müdürü olarak ticarete atıldı sonra sırasıyla, Ank. Matsan Kimya Ltd. Sti. ve Dc Kimya Matbaa Malzemeleri Ltd. şirketlerinide kurarak ticari faliyetini genişletti.Bu şirketlerinde Yönetim kurulu başkalığını sürdürmektedir. Ayrıca CHP Fatih ilçesinde iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı.Yine Fatih den CHP İstanbul kurultay delegesi seçildi. Sosyal yönü aktif olan Topal, dernek çalışmalarındaki başarısı ile öne çıkmaktadır. Sırası ile Gümüşhacıköy İlçesi ve Köyleri Derneği GÜMYAD kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Amasyalı Sanayici İş Adamları Dernegi (ASIAD) kurucu üyeliği, başkan yardımcılığı ve halen başkanlığı. Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) kurucu üyeliği, Yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş ve denetleme kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Ayrıca Fatih Yunus Emre Cem Evi Derneği kurucu üyesi ve başkan yardımcılığını yürütmektedir. Dernekler üzerinden çok sayıda öğrenciye burs vererek eğitimlerini sürdürmelerine yardımcı olmuştur. Ramis TOPAL; Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi olup, Fenerbahçe Boks şubesine önemli katkılarda bulunmaktadır. 100 e yakın Amasya Derneklerine maddi ve manevi destekler sunan ve sunmaya devam eden Topal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

CHP

2-Sıra Adayı :

ALİ ÖZDEMİROĞLU

( İşadamı )

GÜMÜŞHACIKÖY ilçesinde doğan ALİ ÖZDEMİROĞLU, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra eğitim hayatına devam etmek için ANKARA’ya yerleşti.

Lise ve üniversite öğrenimini burada tamamladı. Hırslı ve azimli bir kişiliğe sahip olan ALİ ÖZDEMİROĞLU gündüz özel sektörde bir iş yerinde çalışırken, üniversite öğrenimine gece devam etti. Özel sektörde yirmi yıllık çalışma hayatını kendi şirketini kurma hedefini gerçekleştirmek için sonlandırdı. Halen şirketin yönetim kurulu başkanı görevine devam eden ALİ ÖZDEMİROĞLU, evli ve 2 çocuk babasıdır.

1984 yılında kurmuş olduğu şirket endüstriyel vantilatör ve filtrasyon sistemleri üreten bir firma olarak sektörün lider kuruluşlarından biridir. İmal ettiği ürünlerle ülkemizde birçok sanayi tesisine hizmet veren kuruluş, 27 ülkeye yaptığı ihracatla ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlamaktadır.
Şirketindeki çalışan sayısını her geçen gün daha çok arttırmayı kendisine ilke edinen ALİ ÖZDEMİROĞLU, seçimlerinde çalışan hemşerilerine öncelik tanımaktadır.

Halen şirketinin 300 çalışanının 80’ini AMASYA’lı hemşerileri oluşturmaktadır. Yıllardır bu şekilde hemşerilerine hizmet vermeye çalışan ALİ ÖZDEMİROĞLU milletvekili adaylığı ile daha iyi hizmet vermek için sizlerden aldığı güçle bu yola çıkmıştır.

 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

CHP

3-Sıra Adayı :

DEVRİM ERSOY

( İşadamı )

Amasya’dan C.H.P Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan.Devrim ERSOY ( 34 ) Marmara Üniversitesi Spor Akademisi mezunu evli iki çocuk babası olduğu belirtiliyor.C.H.P  Parti tabanı tarafından.sevilen Devrim ERSOY rakiplerini gerilerde bırakacağı belirtiliyor..

 

 

MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİ

MHP

1-Sıra Adayı :

Dr. KADİR EKERCAN

(Tıp Doktoru )

1964 yılında doğdu. İlk öğrenimini Mecitözü ilçesinde, orta öğrenimini ise Hasanoğlan Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra mecburi hizmetini Kırşehir'de yaptı. 1991-1995 yılları arasında Amasya Ruhi Tingiz Devlet Hastanesi acil servisinde görev yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde göz ihtisasını tamamladı. Göz Hastalıkları uzmanı olarak Suluova Devlet Hastanesi'ne atandı. 2002-2003 yılları arasında Sağlık Grup Başkanlığı ve Başhekimlik yaptı. 2003-2006 yılları arasında Şerefettin Sabuncuoğlu Devlet Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptı. 2007 tarihinden itibaren Amasya Uzmanlar Tıp Merkezinde hizmetine devam etmekte.

 

 

MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİ

MHP

2-Sıra Adayı :

Prof. Dr. KENAN ERZURMLU

( Öğretim Görevlisi )

Suluova/Amasya, 1.1.1952  Cumhuriyet İlkokulu, Merzifon, 1962  Merzifon Lisesi, Merzifon, 1968   İstanbul Tıp Fakültesi,1974  Tıp Doktoru, 1974  Genel Cerrahi Uzmanı, 1981   Genel Cerrahi Doçenti, 1991   Genel Cerrahi Profesörü, 1996  Uzmanlık eğitimi: Istanbul Tıp Fakültesi G. Cerrahi ABD, Eylül 1976 – Mayıs 1981,  Turhal/Tokat Devlet Hastahanesi: 1982-1991(Başhekimlik: 1985-1987 )   Istanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Transplantasyon Ünitesi : Ocak-Kasım 1990(Hizmet içi eğitim)  Şişli Etfal Hastahanesi 1. Cerrahi Servisi Şef Yardımcılığı. 1991-1993(Şef yardımcılığı Sınavı: Mart 1991)  OMÜ Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi ABD, Öğretim Üyesi,

SB, Turhal/Tokat Devlet Hast. Baştabibliği, (1985-1987)
SB, Turhal/Tokat Sağlık Gurup Başkanlığı, (1985-1987)
OMÜ, Tıp Fak., Acil Servis Sorumlusu, (1994-1996 )
OMÜ, Tıp Fak.,Araş. ve Uygulama Hast. Baştabibliği (1996-1997)

91 adet yurt içi ve uluslarası makale, 78 adet yurtiçi ve uluslarası bildiri, 1 adet kitap bölümü, tıp ile ilgili 1 adet ingilizce, 1 adet türkçe kitap, 13 adet sosya içerikli kitap

 

 

MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİ

MHP

3-Sıra Adayı :

MEHMET SARI

( İşadamı )

Uluköy kasabasında 1961 yılında doğan Mehmet Sarı, ilkokulu Uluköy’de, ortaöğrenimini Amasya İmamHatip Lisesi ve Taşova Lisesinde sürdürerek 1980 yılında bu okuldan mezun oldu. Çilelerle dolu geçen yılların ardından İstanbul’a taşınan SARI, 1985-2000 yılları arasında 15 yıl süre ile çeşitli şirket ve holdinglerde idarecilik ve birinci derecede yöneticilik yaptı. 2000 yılında ülkemizin gelişen şartlarına uygun olarak İstanbul’da turizm sektörüne atılmış ve çeşitli işletmeler kurmuş olup, yedi yıldır bu sektörde başarı ile hizmet vermektedir.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu