SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
AMASYA PLATFORMU 6. YILINDADA DEVAM
AMASYA PLATFORMU 6. YILINDADA DEVAM
Aralıksız ve kesintisiz 6 yıldır faaliyetlerini devam ettiren çamlıca kahvaltıları aynı yer aynı saatte ve gününde devam...

Tarih: 27.11.2010      Okunma: 2566     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : A.ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

2004 yılının Şubat ayından bu yana, 6 yıldır aralıksız ve kesintisiz  bir şekilde devam eden,  birçok gazete, internet sitesi ve televizyon kanalında haber konusu olan,  ismini bir gazetenin manşetine attığı haberden alan;  “ AMASYA PLATFORMU ” İstanbul  Üsküdar Çamlıca sefa tepesi,  Büyükşehir Sosyal tesislerinde tertip edilmektedir.Çamlıca  kahvaltı programı kısa bir aradan sonra, 27 Kasım 2010 Cumartesi sabahı  tertip heyeti arkadaşların katılımıyla birlikte toplanıldı, toplantı gündeminde  7 yılına girecek olan kahvaltı organizasyonunun çalışma, planları  hakkında görüşmeler yapıldı.

Bu hareketin ortaya çıkmasıyla birlikte bir çok taklidi kahvaltı organizasyonları yapılsa da bu gün hiç biri faaliyetine devam ettiremeden sönmüş gitmiştir.  Çamlıca kahvaltı organizasyonunu yapan arkadaşlarımız her aylık faaliyet gündemi öncesinde bir iki defa bir araya gelerek gündeme dair görüşmeler yaparak davet edilecek kişilerin belirlenmesi hususunda gündemi en ince ayrıntıları hakkında  görüşmeler yapmak suretiyle alınan kararlar doğrultusunda  davet işlemini gerçekleştirmektedir. Gelecek ay içindeki gündemimize dair görüşmemizde  aynı yerde, aynı günde, aynı saatte, hemşerilerimiz arasında davet edilecekler karara bağlanmıştır.

Dünyanın sayılı metropollerinden biri olan İstanbul’da 400 bin üzerinde Amasya’lı hemşerimiz bulunmaktadır.  Buna mükabilen  Gümüşhacıköylü hemşerilerimizin İstanbul’daki sayısı ise  25 bin civarındadır.  Amasya Platformu Çamlıca kahvaltı programlarımızda 1500 hemşerimizi kahvaltı sofrasında  bir araya getirdik. Bu organizasyonun tertip heyetinde bulunduğum için sizler tarafından şu soru sorulabilir. Bu değirmenin suyu nereden geliyor. Bu konuyada kısaca değinmek istiyorum. Kahvaltı organizasyonunda davetlilerimiz arasında her gelecek ay için sıra sistemine göre davet masraflarını üstlenenlere verilmek suretiyle masraflar karşılandığı gibi tertip heyetimizde kişi başına bir bedel oluşturmak suretiyle bu masraflar görülmektedir.

Kalabalıklar arasında yalnızlığımızı bir nebzecik olsun üzerimizden alan, tanıdık eş dostların bir araya gelmesiyle birlikte yeni dostluklar ve arkadaşlıkların kapıları da aralanmaktadır. Bir gün sizleride aramızda görmek isteriz.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
SABIR SELAMET VE ZAFER

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
İLÇEMİZ TARİHİ MİNİ ÇARŞILARINDAN

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu