SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
YÜKSELEN YILDIZ, KEMALPAŞA İLKÖĞRETİM
YÜKSELEN YILDIZ, KEMALPAŞA İLKÖĞRETİM
İlçemizin en eski ve en köklü eğitim kurulu olan Kemalpaşa İlköğretim Okulu, eğitim meşalesini yaktığı 1928 yılından bu yana tarihinin en parlak dönemini yaşıyor

Tarih: 22.11.2010      Okunma: 4389     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber :  
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

YÜKSELEN YILDIZ: KEMALPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

 

İlçemizin en eski ve en köklü eğitim kurulu olan Kemalpaşa İlköğretim Okulu, eğitim meşalesini yaktığı 1928 yılından bu yana tarihinin en parlak dönemini yaşıyor.

 

82 yılda on binlerce mezun veren okulumuz, 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı sonunda yapılan Seviye Belirleme Sınavları’nda (SBS) tüm sınıflarda elde ettiği başarıyla Gümüşhacıköy halkının göğsünü kabartı ve hepimizin haklı gururu olmayı bir kere daha başardı.

Okulu ziyaretimizde, bu başarının öğretmenleri ve okul yönetimini ne derece mutlu ettiği gözlerinden okunuyordu. Bu köklü eğitim kurumuna adımınızı attığınızda sizleri sıcak bir atmosfer karşılıyor. Bu sıcaklık öğretmen-veli işbirliğine de yansımış. Bütün öğretmenler öğrencilerin başarılarını artırmak için velilerle bütünleşmiş durumda. Bu üstün başarının temelinde, bu sıcak çalışma ortamının olduğu apaçık ortadadır.

Okul Müdürü Orhan ÖZTÜRK de bu durumdan oldukça memnun. Kendisiyle yaptığımız röportajda okul müdürü, bu başarının kolektif uyum neticesinde özverili ve sistematik bir çalışmanın ürünü olduğunu belirtti. Orhan ÖZTÜRK, şunları söyledi: Kemalpaşa İlköğretim Okulu 1928 yılından bu yana eğitim öğretime devam etmektedir. Şu anda okulumuzda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 29 öğretmen, 2 yardımcı hizmetli bulunmaktadır. 25 şubede 608 öğrencimizle eğitim öğretime devam etmekteyiz.

 

Okulumuzdaki öğretmenlerimizin hepsi özverili olarak çalışmaktadır. Öncelikle hepsine bu başarının mimarı oldukları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okulda adeta bir kolej havası hakim. Öğretmenlerimizin hepsi öğrencilerimizi en tepe noktasına çıkarabilmenin çabası içindedir. Okulumuz öğretmenleri kendileri için mesai saati diye bir kavramın olmadığını düşünüyorlar. Bu doğrultuda gerek ders araları,  gerek okul çıkışları, gerekse boş zamanlarında öğrencileriyle ilgilenmeyi ve onlara bir şeyler katabilmeyi kendilerine vazife bilmişler. Galiba başarının temelinde bu yatıyor. Bizler de yöneticiler olarak öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir çalışma ortamı hazırlamak için var gücümüzle çalışıyor. Sınıflarımız görsel ve işitsel materyallerle donatılmıştır. Modern eğitimin tüm gerekleri okulumuzda mevcuttur. Yaptığımız çalışmaların meyvesini almak biz çalışanları çok ama çok mutlu etmiştir.

 

2010 SBS puanlarına balkıdığında okulumuz 6, 7 ve 8. sınıflarda il genelinde ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

6. sınıflar kategorisinde 365,204 puan ortalaması ile Amasya genelinde 2.

7. sınıflar kategorisinde 332,283 puan ortalaması ile Amasya genelinde 7.

8. sınıflar kategorisinde 346,499 puan ortalaması ile Amasya genelinde 7.

olmayı başardık. Bizim öncelikli hedefimiz il genelinde ilk 10’a girmeyi başarabilmekti. Bu hedefi rekorlar kırarak gerçekleştirdik. Bugüne kadar Gümüşhacıköy genelinde bir eğitim yılı içerisinde 6 tane Fen Lisesi’ni kazanan öğrenci  bulunmamaktadır. Bizler ise bu yıl tek başımıza tam 7 öğrencimize Fen Liselerini kazandırmayı başardık. Bunun yanında 8 öğrencimiz Anadolu Öğretmen Liselerine, 11 öğrencimiz Anadolu Liselerine, 2 öğrencimiz Anadolu Sağlık Meslek Liselerine, 2 öğrencimiz Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Liselerine, 7 öğrencimiz de çeşitli Anadolu Teknik Liselerine yerleşmiştir.

2010 SBS’de elde ettiğimiz bu başarı, sayın valimizce de taktire şayan bulunmuştur. Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ elde ettiğimiz başarılardan ötürü okulumuza bir Teşekkür Belgesi takdim etmiştir. 

 

2010 yılı için hedeflediğimiz başarı çizgisini yakaladıktan sonra şimdi çıtayı daha da yükselterek yeni hedefimizi il birinciliği olarak belirledik. 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla beraber tüm öğretmenlerimiz bu hedefi yakalayabilmek için seferber olmuşlardır. Biz, Kemalpaşa ailesi olarak buna yürekten inanıyoruz. İnşallah bu eğitim yılı sonunda hedefimizi yakalayıp ilçemizin e okulumuzun adını daha üst noktalar taşımak ve halkımızı gururlandırmak en büyük temennimizdir. Bu öğrenciler bizim geleceğimizdir. Gümüşhacıköy’ün kabuğundan sıyrılması için eğitimin şart olduğuna inanıyoruz. Gelecek güzel günler, bu öğrencilerimizle gelecektir. Bütün öğrencilerime bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diliyorum. Başarı haberlerimiz artarak devam edecektir. Bizi izlemeye devam edin.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu