SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
İBRAHİM ETHEM DÜNDAR
İBRAHİM ETHEM DÜNDAR
Gümüşhacıköy lisesinin ilk kurcu müdürü olan ve 23 yıl süre ile idarecilik yönecilik yapan bir isim

Tarih: 17.05.2010      Okunma: 7105     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : A.ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacköy, Gümüş,  Akpınar Köyü, Alören Köyü, Bacakoğlu köyü, Bademli köyü, Çal köyü, çavuş köyü, çetmi köyü, çiftçioğlu köyü, citlibağlıca köyü, derbentobruğu köyü, doluca köyü, dumanlı köyü, eslemez köyü, güplüce köyü, güllüce köyü, güvenözü köyü, imirler köyü, kağnıcı köyü, karaali köyü, karacaören köyü, karakaya köyü, keçi köyü, kırca köyü, kılıçaslan köyü, kızık köyü, kızılca köyü, kizizoğlu köyü, koltuk köyü, konuktepe köyü, korkut köyü, köseler köyü, kutluca köyü, kuzalan köyü, ovabaşı köyü, pusacık köyü, sallar köyü, saraycık köyü, sarayözü köyü, sekü köyü, yazıyeri köyü, adetepe mahallesi, artıkabat mahallesi,
Değerli site sakinleri hemşerilerimiz, bu gün sizlere 70  ve 90 yılların en curcunalı döneminde öğrenci olupta okul ile anısı olan hocaları ile müdürü ile anısı olan öğrenc ilerin hafızalarında yer tutan bir ismi sizlere tanıtacağız.  Gümüşhacıköy lisesinin ilk kurcu müdürü olan, en uzun dönem idarecilik yapan, 80 öncesi en kiritik dönemde Gümüşhacıköy lisesinin idareciliğini yapan, zaman zaman müdürlük, zamaman zaman yardımcılığı, zaman zaman öğretmenlik mesleğini yürüttükten sonra Gümüşhacıköy lisesinden ayrılırken yine müdür olarak ayrılan, kendine has konuşma, hareketleri olan değerli bir yöneticimiz olan, memleketimize eğitim ve öğretim alanında hizmeti olan İbrahim Ethem DÜNDAR  ile yapmış olduğumuz röportajı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1944 Gümüşhacıköy doğumlu, Anne tarafı Hacıkoyunlar’dan, Baba tarafı İmam Hüseyin ve Göbeçler Sülalesinden olan, ilçemiz eski zahireci ve kendir tüccarlarından Salim DÜNDAR’ın 5 evladından; Ayşe, Mediha, Hanife, Hüseyin ve  en küçük kardeşlerinden İbrahim Ethem DÜNDAR ilk mektebi ilçemiz Kemalpaşa okulunda, Orta Okulu, Gümüşhacıköy’de, Liseyi  Tokat Öğretmen okulunda, Üniversiteyi Erzurum Eğitim Enstitüsü mezunu olarak bitirdi.

1965 yılında öğretmen olarak ilk görev yeri Kargı Orta Okulunda başladı burada 4 yıl süre ile çalıştıktan sonra, Gümüşhacıköy ilçemizde 1969 yılında Lisenin açılmasıyla birlikte Gümüşhacıköy lisesinin ilk kurucu müdürü olarak göreve başladı.

1992 yılına kadar Gümüşhacıköy lisesinde yöneticilik görevini yürüten İbrahim Ethem DÜNDAR, 1993 yılında İstanbul’a tayini çıktı,  Kartal İmam Hatip lisesinde 1 yıl süre ile görev yaptı, 1994 yılında Üskadar Çamlıca Kız Lisesinde görev yaptı ve 1995 yılında emekli oldu.

İbrahim Ethem DÜNDAR şu anda İstanbul Beylikdüzü’de ikamet ediyor, evli  olan İbrahim Ethem hoca 2 kız, 1 erkek olmak üzere 3 çocuk babasıdır.

h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  4 )                                                          
 

tarık durak
birlikte çalışma imkanı bulduğum değerli bir insan sağlıklı ve mutlu uzun ömürler dilerim...
  Tarih: 16.9.2014                                                          
 
Nusret ŞEN
Değerli öğretmenim Ethem bey,benim Askeri okula girmemde emeği geçenlerden birisidir.Bana çok emeği geçmiştir.Sevgili öğretmenimin ellerinden öpüyor,sağlık ve mutluluklar diliyorum.
  Tarih: 30.8.2012                                                          
 

İ. Etem Dündar Bey benim öğretmenimdi. Bize emek verenlerden ona teşekkürler. Ayrıca Ali Bey'e de bu değerleri hatırlattığı için teşekkürler... Saygılar.
Arife Arabacı Tarih: 20.5.2010                                                          
 

HOCAMIN SAGLIK HABERLERİNİ ALMAMIZ BİZLERİ MUTLU ETTİ. KENDİSİNE SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLER DİLER, SİZLEREDE ANILARIMIZI CANLANDIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKÜRLERİMİ SUNARIM.
MUSTAFA  ALPASLAN Tarih: 18.5.2010

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu